Gruaja nė shitje !!

  Share
  Erisel
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga Erisel prej 22/5/2008, 08:41

  Historia e njerėzimit ėshtė e mbushur me tradhėti tė panumėrta. Gjithashtu tė shumėllojshme dhe tė panumėrta janė teknikat e hakmarrjes.

  Ndoshta imagjinonte njė hakmarrje tė rrallė Paul Osbon kur publikoi lajmėrimin te eBay.

  " Shes gruan time 24 vjeēe atij qė bėn ofertėn mė tė mirė ". Ankandi ka arritur ēmimin 500 sterlina, por ka rėnė nė sy tė administratorėve ebay, tė cilėt kanė lajmėruar policinė pėr kėtė shitje tė paligjshme.
  Bashkėshortja e tradhėtonte burrin me punėdhenėsin e saj. Pas disa dyshimesh Pauli ka bėrė kontrolle nė postėn eletronike tė gruas ku gjeti email tė ndryshme me fjalor qė mund tė pėrdoret vetėm midis dy personash tė dashuruar.

  Nė qoftė se gruaja tradhėtonte vėrtetė, sigurisht qė ai ka zgjedhur rrugėn mė tė habitshme, mė tė paligjshme por, mbase edhe atė mė tė tmerrshmen. Njerėzit nuk shiten...
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 14/10/2008, 20:20

  105 vjeēe! E virgjėr!
  ***********************
  E virgjėra mė e vjetėr nė Angli, e cila kėtė fundjavė feston ditėlindjen e saj tė 105- tė, thotė se njė jetė pa seks, ėshtė sekreti i jetėgjatėsisė sė saj. Qė nė moshėn 12 vjeēare, ajo kuptoi se do tė ngelej beqare dhe duke ditur kėtė Clara Meadmore hoqi dorė nga jeta nė ēift dhe u pėrqendrua vetėm tek puna.
  Ajo nuk ka bėrė kurrė seks nė jetėn e saj, sepse ka qenė ‘shumė e zėnė” pėr tė pasur njė lidhje intime, e cila i dukej mė tepėr si njė “pengesė”.

  Sot, nė moshėn 105 vjeēare, sekretarja e dalė nė pension thotė se nė vitet 1920 - ’30, seksi nėnkuptonte martesėn, pra seks mund tė bėje vetėm me dikė qė ishe martuar dhe ajo nuk e pranonte kėtė ide.

  “Njerėzit mė kanė pyetur se mos vallė jam homoseksuale dhe pėrgjigja ėshtė jo, thjesht kurrė nuk kam qenė e interesuar, ose kurrė nuk mė ka pėlqyer qė tė bėj seks - thotė Klara pėr tabloidin anglez “The Sun” qė ka botuar dje historinė e saj jo tė zakonshme.

  “Mendoj se jeta seksuale tė sjell shumė telashe dhe unė kam qenė gjithmonė e ngarkuar me punė tė tjera. Kurrė nuk kam pasur tė dashur dhe asnjėherė nuk e kam vrarė mendjen pėr tė pasur njė lidhje. Nė kohėn time, njė vajzė mund tė kryente marrėdhėnie vetėm kur martohej dhe unė nuk u martova asnjėherė. Gjithmonė kam pasur marrėdhėnie platonike me burrat, por asnjėherė nuk kam ndier nevojėn pėr diēka mė tepėr se aq, apo pėr t’u martuar. Nė moshėn 12-vjeēare vendosa pėr tė mos u martuar dhe asnjėherė nuk e mendova kėtė gjė pėr sė dyti”.

  Por Clara nuk ishte vajzė qė nuk kishte pasur kurrė propozime pėr martesė dhe megjithėse kishte plot “oferta” ajo i refuzoi.

  “ Jam rritur nė njė kohė kur vajzat e vogla duhet tė shikoheshin dhe jo tė dėgjoheshin, kėshtu qė m’u desh tė mėsoja se si tė luftoja pėr veten time dhe se si tė fitoja jetesėn time - thotė ajo. Disa meshkujve nuk u pėlqen kjo iniciativė tek njė femėr dhe nuk u desh shumė kohė pėr tė kuptuar qė mė kishte kaluar mosha pėr t’u martuar”.

  Nė vend qėtė kėrkonte njė burrė, Clara iu pėrkushtua leximit, kopshtarisė, shėtitjeve, gatimit dhe dėgjimit tė stacionit tė saj radiofonik tė preferuar.

  Gazeta: Shekulli


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  Don_Corleone
  Don_Corleone
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 289
  Mosha : 34
  Loisirs : DY GJERA JANE TE PAFUNDME: UNIVERSI DHE BUDALLALLEKU NJEREZOR
  Data e rregjistrimit : 08/06/2007

  default Re: Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga Don_Corleone prej 30/10/2008, 16:44

  Po te bente sex mund te arrije dhe moshen 150 vjece avash avash :D
  Risa
  Risa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 118
  Mosha : 29
  Vendi : Ne vendin me te bukur
  Data e rregjistrimit : 09/02/2008

  default Re: Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga Risa prej 30/10/2008, 17:50

  **GISHTEZA** shkruajti:105 vjeēe! E virgjėr!
  ***********************
  E virgjėra mė e vjetėr nė Angli, e cila kėtė fundjavė feston ditėlindjen e saj tė 105- tė, thotė se njė jetė pa seks, ėshtė sekreti i jetėgjatėsisė sė saj. Qė nė moshėn 12 vjeēare, ajo kuptoi se do tė ngelej beqare dhe duke ditur kėtė Clara Meadmore hoqi dorė nga jeta nė ēift dhe u pėrqendrua vetėm tek puna.
  Ajo nuk ka bėrė kurrė seks nė jetėn e saj, sepse ka qenė ‘shumė e zėnė” pėr tė pasur njė lidhje intime, e cila i dukej mė tepėr si njė “pengesė”.

  Sot, nė moshėn 105 vjeēare, sekretarja e dalė nė pension thotė se nė vitet 1920 - ’30, seksi nėnkuptonte martesėn, pra seks mund tė bėje vetėm me dikė qė ishe martuar dhe ajo nuk e pranonte kėtė ide.

  “Njerėzit mė kanė pyetur se mos vallė jam homoseksuale dhe pėrgjigja ėshtė jo, thjesht kurrė nuk kam qenė e interesuar, ose kurrė nuk mė ka pėlqyer qė tė bėj seks - thotė Klara pėr tabloidin anglez “The Sun” qė ka botuar dje historinė e saj jo tė zakonshme.

  “Mendoj se jeta seksuale tė sjell shumė telashe dhe unė kam qenė gjithmonė e ngarkuar me punė tė tjera. Kurrė nuk kam pasur tė dashur dhe asnjėherė nuk e kam vrarė mendjen pėr tė pasur njė lidhje. Nė kohėn time, njė vajzė mund tė kryente marrėdhėnie vetėm kur martohej dhe unė nuk u martova asnjėherė. Gjithmonė kam pasur marrėdhėnie platonike me burrat, por asnjėherė nuk kam ndier nevojėn pėr diēka mė tepėr se aq, apo pėr t’u martuar. Nė moshėn 12-vjeēare vendosa pėr tė mos u martuar dhe asnjėherė nuk e mendova kėtė gjė pėr sė dyti”.

  Por Clara nuk ishte vajzė qė nuk kishte pasur kurrė propozime pėr martesė dhe megjithėse kishte plot “oferta” ajo i refuzoi.

  “ Jam rritur nė njė kohė kur vajzat e vogla duhet tė shikoheshin dhe jo tė dėgjoheshin, kėshtu qė m’u desh tė mėsoja se si tė luftoja pėr veten time dhe se si tė fitoja jetesėn time - thotė ajo. Disa meshkujve nuk u pėlqen kjo iniciativė tek njė femėr dhe nuk u desh shumė kohė pėr tė kuptuar qė mė kishte kaluar mosha pėr t’u martuar”.

  Nė vend qėtė kėrkonte njė burrė, Clara iu pėrkushtua leximit, kopshtarisė, shėtitjeve, gatimit dhe dėgjimit tė stacionit tė saj radiofonik tė preferuar.

  Gazeta: Shekulli


  Te kjo vlen ajo shprehja (te vdesesh injorante ) :syze:
  Qejfliu
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga Qejfliu prej 30/10/2008, 20:05

  Plotesisht e pajtimit me ty My Love, injorante kampione per librin e Guinisit! :8)

  Sponsored content

  default Re: Gruaja nė shitje !!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/1/2019, 20:54