100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Share
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default 100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2008, 18:28

  Janė disa veprime tė cilėt mund tė praktikojmė nė jetėn tonė pa ndonjė kosto tė madhe tė kohės, parave dhe mundit tonė, dhe kėto veprime tė jenė shumė tė dobishme pėr tė tjerėt. E gjithė problemi qėndron nė tė medituari se ēka mund tė bėjmė. Ja njėqind vepra tė mira. Por padyshim me angazhimin e trurit tonė dhe tė sinqeritetit tonė shpirtėror mund tė gjejmė edhe shumė mė shumė.
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: 100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2008, 18:28

  1. Mbjelle njė lis.
  2. Buzėqesh me njerėzit.
  3. Ledhatoje kokėn e njė jetimi.
  4. Njė shkrim qė tė pėlqen mundėsoja edhe tė tjerėve qė tė lexojnė.
  5. Formo njė grup pėr tė lexuar libra.
  6. Ēdo ditė mėso pėrmendsh njė hadith.
  7. Dėrgo libra nė viset ku mungojnė ato.
  8. Anėtarėsohu nė njė shoqatė humanitare dhe ndihmo nė aktivitetin e tyre.
  9. Ushqe njė tė varfėr.
  10. Fike televizorin.
  11. Dhuro gjak.
  12. Ndihmo tė rinjve tė tjerė nė problemet e tyre.
  13. Dhuro dikujt njė libėr.
  14. Organizo njė bisedė mė tė tjerėt nė shtėpinė tėnde.
  15. Nė njė fundjavė vizito njė shoqatė tė invalidėve.
  16. Fale namazin me xhemat.
  17. Mos lexo gazeta, por lexo libra.
  18. Ēdo ditė lexo njė ajet kur'anor dhe medito atė ajet.
  19. Kėshillo pėr mėshirė.
  20. Fėmijėve qė luajnė nė lagje tėnde mėsoja njė dua
  21. Qerasi fėmijėt me akullore.
  22. Bėhu pjesėmarrės nė njė debat kulturor.
  23. Ndihmo nėnės nėse ėshtė duke pastruar shtėpinė.
  24. Mėso pėr hir tė Allahut.
  25. Interesohu dhe vizitoje njė tė afėrm me tė cilin nuk ke lidhje tė forta.
  26. Vizito mėsuesit tėnd.
  27. Ēdo ditė lexo njė poezi.
  28. Respekto rregullat e komunikacionit.
  29. Vizitoje leximoren mė tė afėrt.
  30. Bėn dua pėr vėllezėrit e tu qė janė tė detyruar tė luftojnė.
  31. Lutu shumė pėr popullin palestinez.
  32. Mos fle shumė.
  33. Vizito njė shoqatė pėr pėrkujdesjen e bonjakėve, dhuroi bonjakėve diēka.
  34. Luaj mė fėmijėt e lagjes.
  35. Pėrkujtoja shoqėrisė me tė cilėn qėndron vlerėn e salavatit.
  36. Ndihmoi njė shoku nė mėsimin e kompjuterit.
  37. Mos lejo qė lagjja jote tė jetė e papastėr.
  38. Ndihmo njerėzve qė kthehen nga pazari me gjėsende.
  39. Pėrkujto shėmbėlltyrėn e ashabėve.
  40. Lutu shumė Allahut.
  41. Organizo njė grup teatral.
  42. Ushqeje fshehurazi njėrin prej atyre qė i pėrzien kontejnerėt.
  43. Njė ditė jep sadaka tė gjitha tė hollat qė i ke nė xhep.
  44. Mėso Kur'an.
  45. Ushqeu nganjėherė me bukė bajat.
  46. Pastro njė rrugicė mė shoqėrinė tėnde.
  47. Nganjėherė vetėm hesht.
  48. Vizito njė shoqatė tė verbėrve, kumtoja atyre hadithin e pejgamberit a.s. pėr tė verbėrit.
  49. Interesohu pėr hallet e njerėzve.
  50. Llogariti veprat e tua.
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: 100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2008, 18:29

  51. Rregulloje shtratin kur tė ngritesh nga gjumi.
  52. Trego pėrralla tė mira fėmijėve.
  53. Pėrfito zemrėn fėmijėve duke i blerė nga njė ēokollatė.
  54. Mundohu tė ndėrtosh njė qeshme diku, por mos e shėmon aty emrin tėnd si ndėrtues.
  55. Pas namazit tė sabahut lexo me shoqėrinė njė hadith.
  56. Ndihmoi tė tjerėve financiarisht qė tė blejnė libra.
  57. Mbylle MNS-nė.
  58. Pastro njė xhami mė shoqėrinė.
  59. Respekto tė moshuarit nė lagjen tėnde.
  60. Ofroi librat e tua edhe tė tjerėve qė tė lexojnė.
  61. Ndihmoi tė moshuarve qė tė kalojnė matanė rrugės.
  62. Respekto natyrėn.
  63. Shkruaj poezi pėr tė Dėrguarin Muhammed a.s.
  64. Vizito shkollėn nga ke diplomuar.
  65. Merri fėmijėt e lagjes nė xhami pėr namaz.
  66. Veshe njė maicė ku shkruan "Duhani ėshtė vdekje prurės".
  67. Mėso njė fėmijė qė tė merr abdes.
  68. Mėso tė tjerėve tė shkruajnė dhe tė flasin rrjedhshėm gjuhėn shqipe.
  69. Mos fyej zemra, por pushtoi ato.
  70. Mos nguro tė thuash tė dashurve tė tu "Tė dua pėr hir tė Allahut".
  71. Vizitoi njerėzit nė spital.
  72. Njoftohu me fqinjėt dhe interesohu pėr gjendjen e tyre.
  73. Ruaje gjuhėn tėnde nga fjalėt banale.
  74. Vizito vendet historike dhe mėso pėr ato.
  75. Respekto prindėrit.
  76. Konsideroje se ēdo muaj ėshtė sikur Ramazani.
  77. Agjėro tė hėnave dhe tė enjteve.
  78. Kundėrshto konfliktin e gjeneratave.
  79. Shfrytėzoje nė mėnyre ekonomike ujin.
  80. Vizito ndonjėherė burgjet, kontakto me tė dėnuarit.
  81. Nderoje gjuhėn tėnde me tė pėrmenduri tė Allahut.
  82. Njė ditė gatuaje gjellėn ti nė shtėpi.
  83. Dėgjo me respekt kėshillat e tė tjerėve.
  84. Dhuro Kur'an tė porsamartuarve.
  85. Vizito nganjėherė varrezat.
  86. Njė ditė pastroi enėt nė shtėpi.
  87. Harxho aq sa tė duhet dhe mos tepro.
  88. Dhuro tė tjerėve Ilmihal.
  89. Vizito ndonjė dijetar.
  90. Pėrgatit njė vend pėr ujė dhe ushqim zogjve nė ballkon.
  91. Trego pėr Islam pronarit tė maketit ku blen gjėsende.
  92. Krijo shoqėri tė mirė.
  93. Trego tė tjerėve sjelljet e Muhammedit a.s.
  94. Dėrgo tė dashurve mesazh urimi pėr Bajram.
  95. Mos humb kohėn duke shikuar emisionet tė pavlefshme nė TV.
  96. Pėr hir tė Krijuesit, respekto tė gjithė krijesat.
  97. Ngritu nganjėherė pėr namaz nate dhe lutu pėr tė tjerėt.
  98. Ofro tė tjerėve atė qė mė sė shumti ti e do.
  99. Kur je nervoz vetėm hesht.
  100.Kur tė ofendojnė ti sėrish hesht.
  Ambra
  Ambra
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 15
  Data e rregjistrimit : 21/05/2008

  default Re: 100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Mesazh nga Ambra prej 17/6/2008, 17:49

  Bukur!Shfrytezo 5gjera para 5 te tjerave
  1-rinine para pleqerise
  2-kohen e lire para se te jesh i zene
  3-shendetin para semundjes
  4-pasurine para varferise
  5-jeten para vdekjes

  Sponsored content

  default Re: 100 KĖSHILLA PĖR TĖ RINJTĖ

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/1/2019, 20:55