Burri "mama"

  alinos
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Burri "mama"

  Mesazh nga alinos prej 25/7/2008, 20:49

  Burri "mama" shfaq ne publik pas 3 javesh vajzen e tij

  Prej 3 javesh vajza e pare e lindur nga nje mashkull eshte shfaqur ne publik. Tomas Bettie i njohur si burri i pare shtatzan shprehet qe ne javet e para per personalitetin e vajzes se tij, se ajo eshte nje vajze e shoqerueshme dhe inteligjente. Ne 29 qershor ne oren 8.22 te darkes ka ardhur ne jete vogelushja e pare e lindur nga nje baba. Kjo date eshte shenuar ne kalendarin historik ku tashme jo vetem delikatesa e nje femre dhe simboli i pjellorise vendosur ne imazhin e tyre mund te lindin femije. Nje transplant i organeve gjenitale lejoj qe te behej e mundur edhe lindja e vajzes se pare nga nje mashkull. Vajza quhet Susan Juliete. Tomas, "mamaja" thote ne intervisten e pare te dhene qe pas lindjes qe ajo eshte aq e cmuar sa une nuk mund te rrij sekonde pa e pare.
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 27/7/2008, 13:57

  SAN FRANCISKO - Amerikani transeksual Tomas Biti, i
  cili nė publik ėshtė i njohur si "burri shtatzėnė" lindi vajzė, shkruan
  revista amerikane "People". Biti konfirmoi pėr revistėn, se mė 29
  qershor ka lindur nė mėnyrė natyrore nė spitalin nė Oregonit. Ai dhe
  foshnja janė nė gjendje tė mirė shėndetėsore. "Dallimi i vetėm tek unė
  ėshtė qė nuk mund t'i jap gji foshnjės, por ka edhe shumė nėna qė nuk
  mund ta bėjnė kėtė", - deklaroi Biti. Tridhjetė e katėr vjeēari ka
  lindur femėr dhe quhej Trejsi Logondino. Para 10 vitesh Trejsi kishte
  vendosur tė bėhet burrė, kishte filluar tė pinte testosteron dhe kishte
  bėrė operacion pėr tėrheqjen e gjėndrave tė qumėshtit. Rasti i
  pazakontė ka zėnė faqet e para tė gazetave amerikane si dhe tė
  edicioneve tė lajmeve. Biti njoftoi shtatzėninė e tij nė muajin prill
  nė emisionin e famshėm tė Oprah Uinfrit, duke i thėnė prezantueses se
  ai gjithnjė kishte dashur tė kishte fėmijė. "Vendosa tė mos kisha njė
  ndėrhyrje kirurgjikale nė organet e mia tė riprodhimit sepse doja
  patjetėr qė njė ditė tė kisha fėmijė. Unė e shoh shtatzėninė si njė
  proces dhe kjo pėrcakton seksin time", deklaroi ai nė emision.
  Gjinekologu i Bitit tha nė emisionin e Uinfrit nė prill se "fėmija
  ishte tėrėsisht i shėndetshėm dhe se kjo ishte njė shtatzėni fare
  normale". Biti ėshtė i martuar qė prej pesė vitesh me gruan e tij,
  Nensi.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 27/7/2008, 14:04

  Burri "mama" Mo10
  ja nje foto me beben e re


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga stavri prej 27/7/2008, 14:06

  ja ti rroj kalamoni atij burrit gru.
  cna degjoin veshet dhe cna shohin syt mo aman ne ket bote.
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 27/7/2008, 14:25

  kane nderruar rolet mo se dije ti


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga stavri prej 27/7/2008, 15:22

  ncuq mi ncuq nuk e dija
  po rrofsh qe na e mesove mi aman

  Sponsored content

  default Re: Burri "mama"

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:49