Njė kėrpudhė shitet nė Londėr pėr... 52 000 dollar

  Share
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Njė kėrpudhė shitet nė Londėr pėr... 52 000 dollar

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:19

  Njė kėrpudhė e bardhė toskane, prej 852 gramėsh iu shit pėr 52 000 USD restorantit "Zafferano" tė Londrės, gjatė njė ankandi organizuar pranė Firences, njofton shtypi italian. Sipas organizatorėve tė kėtij ankandi ndėrkombėtar, zhvilluar tė dielėn nė njė kėshtjellė toskane, ky ēmim pėrbėn njė rekord botėror. Nga ankandi u mblodhėn gjithsej 103 700 USD qė do tė shkojnė nė njė spital pėr fėmijė nė Firence, pėr fondacionin anglez tė Sarah Ferguson "Children in crisis", dhe pėr Foodbank nė Nju Jork. Nė fillim tė nėntorit, njė kėrpudhė nė Piemonte, nė verilindje tė Italisė, qė peshonte 1,05 kg ishte vlerėsuar me 41 000 USD _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 23/1/2019, 21:02