kuriozitete per kafshet

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default kuriozitete per kafshet

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:24

  Nje punetor i kopshtit zoologjik ne Kairo vendosi nje torte te ditelindjes mbi samarin e nje breshke te Galapagosit . Kjo kafshe eshte e lindur me 1742 dhe gjate ketyre diteve kishte 261 vjet . Breshkat e medha te Galapagosit mund te jetojne deri ne 360 vjet .
  -----------------

  Ndertimi i shtepise se bardhe ne Amerike filloi ne vitin 1792 . Ne vitin 1800 presidenti dhe zonja John Adams ishin familja e pare "qe jetuan aty
  Breshka e vjeter 261 vjet


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:51