Kina ku cudite nuk mbarojne

  alinos
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Kina ku cudite nuk mbarojne

  Mesazh nga alinos prej 30/10/2008, 20:36

  Kinė: Ēfarė bėn rruga? Rrotullon Kishėn
  ******************
  Kisha nuk lėviz?
  Kush e tha...
  Nė Kinė asgjė nuk ka “rrėnjė”.Njė pjesė e Katedrales San Domenico a Fuzhou nė provincėn e Fujian ėshtė rrutulluar nė 90 gradė dhe spostuar pėr tė zėnė njė vend tė ri, nė njė rrugė tė re. Ndėrtesa ėshtė njė kishė katolike e ndėrtuar nė 1932. Vendi ku ėshtė spostuar selia e priftit ėshtė tėrhequr nga njė sistem i formuar nga 400 radhė pėr 75 metra e pastaj ėshtė rrotulluar e sistemuar nė njė vend qė nuk krijon probleme.
  Katėr imazhet e fotografuara e sjellin mė qartė ēudinė.

  Kina ku cudite nuk mbarojne 12245510

   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:48