Vret burrin nė lojėn virtuale

  Share
  alinos
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Vret burrin nė lojėn virtuale

  Mesazh nga alinos prej 30/10/2008, 20:58

  Tokio- Njė 43 vjeēare japoneze e cila u gjet papritur e pakujtuar e divorcuar ėshtė hakmarrė duke e vrarė bashkshortin nė lojė virtuale. Por tashmė ajo gjendet nė akuzė pasi ka manipuluar tė dhėnat kompjuterike. Kėshtu ajo nuk dėnohet pėr vrasje por pėr vjedhje.
  Gruaja nga kryeqyteti japonez u mėrzit shumė kur mori vesh pėr divorcin dhe gjeti njė mėnyrė hakmarrjeje orgjinale.
  Njė Haker-e e vertete, ajo e vrau burrin e saj online ndaj u arrestua pėr vjedhje tė dhėnash kompjuterike.
  Gruaja qė ėshtė burgosur me dyshimin e ndėrhyrjes nė mėnyrė ilegale nė kompjuret dhe maniplimit tė tė dhėnave pėrdori identitetin e saj dhe pasword pėr t’u logar nė lojėn mė popullore “Maple story”. Kjo lojė ka qė nga mesi i Majit qė kuhet nė Tokio dhe tė gjithė lojtarėt vrasin fytyrėn e burrit tė saj nė vend tė personazhit kryesor tė filmit.
  “Unė isha divorcuar pa asnjė shpjegim kjo mė bėri mua shumė nervoze”, tha ajo. Ndėrsa avokati e mbron se “gruaja nuk ka bėrė vjedhje por vetėm ėshtė hakmarrė”.

  Loja e nxehtė: Lufta CRY2

  Ajo nuk ėshtė ende e gjykuar plotėsisht por nė qoftė se ajo del fajtore do tė dėnohet me pesė vjet ose do tė paguajė 5 mijė dollarė gjobė. Lojtarja e “Maple Story” ka mainipuluar imazhet digitale qė nė shtetin japonez quhet shkelje.
  Burri bėri denoncimin nė polici pasi mėsoi se si ai ishte dashuruar me njė hyjni e cila mė pas e kishte vrarė atė....Gjithēka nė kompjuter dhe pėr ēdo qytetar japonez qė e preferon kėtė lojė.

   Ora ėshtė 23/1/2019, 21:02