DOMATET,PERSE KESHILLOHEN SHUME PER DIETA?

  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default DOMATET,PERSE KESHILLOHEN SHUME PER DIETA?

  Mesazh nga Vizitor prej 24/11/2008, 11:55

  DOMATET EPRMBAJNE NJE SUPSTANCE QE LUAN ROL ANTIOKSIDUES,DUKE E BERE MBRPJTES NDAJ DISA FORMAVE TE TUMORRIT.BEHET FJALE PER LIKOPENEN PIGMENTI QE I JEP NGJYRE TE KUQE DOMATES E QE I MBAN TE PANDRYSHUESHME CILESITE QOFTE KUR DOMATJA HAET E GJALLLE OSE E GATUAR.
  MADJE,SALCAT MESDHETARE JANE NJE KONCENTRAT I VERTET DHE KONSUMI I TYRE KESHILLOHET SIDOMOS NGA SHOQERITE QE MERREN ME LUFTEN KUNDRA TUMORRIT.

   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:54