Cudia e numrit 11

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 19:57

  Lexo me poshte dhe shiko cfare llogaritjesh kane bere, interesant!!!!!!!!!!
  Vėrtetė aktualisht ėshtė shum tronditėse!!


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 19:58

  > >1. New York City ka gjithsej 11 germa

  > >2. Afghanistan ka gjthsejė 11 germa.

  > >3. Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kėrcėnuar se do t'i
  shkatrrojė kullat binjake nė vitin 1993) poashtu ka gjithsejė 11 germa.

  > >4. George W Bush poashtu ka 11 germa.
  Kjo mund tė jetė njė koinēidencė e thjeshtė, por i ben gjėrat mė
  interesante kėtu:


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 19:59

  > >1) New York ėshtė Shteti i 11-tė.

  > >2) Aeroplani i parė i cili ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka qenė
  > fluturimi numėr 11.

  > >3) Fluturimi numėr 11 ka bartur 92 persona (9+2=11).

  > >4) Fluturimi numėr 77 i cili po ashtu ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka
  > bartur 65 udhėtarė (6+5=11)

  > >5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatorė, apo ashtu siqė tani ėshtė e
  > njohur 9/11 (9+1+1=11)

  > > 6) Kjo datė ėshtė e ngjajshme me numrin e emergjences
  > sė servisit telefonik 911 (9+1+1=11)


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 20:00

  > >Njė koinēidencė e plotė apo jo??:

  > >1) Numri total i viktimave nė avionėt e rrėmbyer ka qenė 254 (2+5+4 =11).

  > >2) 11 Shtator-i ėshtė dita e 254 me radhė nė vitin kalendarik.
  > Prap kemi (2+5+4=11).

  > >3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004 (3+1+1+2+0+0+4=11).

  > >4)Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 dite (9+1+1=11) ditė pas incidentit, tė
  kullave binjake.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 20:01

  ***Tani kjo ėshtė ajo qė gjėrat i bėnė tė mbinatyrėshmė (tė frikėshme)****

  **************


  > > Simboli mė i njohur pėr SHBA-tė, pas yjeve & shiritave, ėshtė
  > Shqiponja.

  > > Vargjet mė poshtė janė tė marrura nga Kurani, libri i shenjte Islamik:

  > > 'Pasi qė ėshtė e shkruar se njė bir Arabie do ta zgjoi Shqiponjėn
  Frikėsuese. Tėrbimi i Shqiponjės do tė bie mbi tokat e ALLAHUT
  pėrderisa disa popuj tė shėndruar nė dėshprim akoma mė tė kėnaqur: pėr tėrbimin e Shqiponjės Frikėsuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty ka pasur PAQE. Ky citat ėshtė numėr 9.11 nga KURANI.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/4/2009, 20:03

  > >Akoma nuk jeni tė bindur pėr kėtė? ?!
  >
  > >Provojeni kėte dhe shikoni se si do tė ndjeheni pastaj.
  > > Hapeni Microsoft Word dhe bėni si mė poshtė:
  >
  > >1. Shkruani me tė mėdha Q33 NY. Ky ka qene numri i fluturimit tė avionit tė
  > parė qė ka goditur kullat binjake.
  >
  > >2. Selektojeni kėte:- Q33 NY
  >
  > >3. Shėndrojeni shkrimin nė madhėsinė 48.
  >
  > >4. Shėndrojeni shkrimin actual nė WINGDINGS dhe do tė fitoni njė pamje
  > interesante, krejt lehte e kuptueshme


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Sponsored content

  default Re: Cudia e numrit 11

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:56