Polaku zgjohet pas 19 vjetėsh nė koma

  Share
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Polaku zgjohet pas 19 vjetėsh nė koma

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 4/6/2007, 19:49

  Polaku zgjohet pas 19 vjetėsh nė koma, habitet qė nuk kishte komunizėm
  Njė punonjės hekurudhash 65-vjeēar, i cili ra nė gjendje kome pas njė aksidenti nė Poloninė komuniste, u pėrmend 19 vite mė vonė nė Poloninė demokrate dhe me ekonomi tregu tė lirė. Jan Grzebski, i detyruar tė lėvizė me karrige me rrota, mendoi se do tė jetonte vetėm dy ose tre vjet, aq sa i kishin dhėnė doktorėt pas aksidentit nė vitin 1988. [url=][/url]Edhe pse u habit jashtė mase nga ky ndryshim, nuk harron tė falėnderojė gruan, Gertruda, kujdesi i vazhdueshėm i sė cilės gjatė kėtyre viteve e ka ndihmuar tė qėndrojė nė jetė.
  “Ishte Gertruda ajo qė mė shpėtoi dhe kurrė nuk do ta harroj”, thotė ai pėr stacionin televiziv “TVN24”. Pėr 19 vjet, zonja Grzebski bėri punėn e njė infermiereje nė reanimacion, e cila e ka ndėrruar pozicionin e trupit tė burrit tė saj ēdo njė orė, nė mėnyrė qė tė parandalonte infeksionet nga qėndrimi shtrirė. “Kur rashė nė koma kishte vetėm ēaj dhe uthull nė dyqane, mishi ishte me racion dhe kishte radhė para dyqaneve tė benzinės. Tani i shoh njerėzit nė rrugė me celularė dhe dyqanet janė tė mbushur plot mallra, sa mė bėjnė me dhimbje koke”, thotė ai. Kur Grzebski u zgjua, tė katėrt fėmijėt e tij ishin martuar dhe ai ishte bėrė me 11 nipėr dhe mbesa gjatė kohėve qė ishte nė spital. Ai thotė se i kujtoheshin mbledhjet familjare, ndėrsa ai ishte nė koma dhe i kishte dėgjuar gruan dhe fėmijėt qė i flisnin.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 23/1/2019, 20:57