Skocezja rekord leximi

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Skocezja rekord leximi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 3/9/2009, 09:51

  Njė grua nė Skoci e ka habitur personelin e bibliotekės, pas huazimit tė thuajse 25 mijė librave gjatė njė periudhe 60 vjeēare.

  Qė prej viteve 40-ė, 91 vjeēarja Louise Brown, ka huazuar deri nė 12 tituj nė javė nga biblioteka e lagjes. Asaj nuk i ėshtė dashur tė paguajė ndonjėherė gjobė pėr kthimin e librave nė afat. Punonjėsit e ibliotekės besojnė se bėhet fjalė pėr njė rekord skocez.
  Zyrtarėt e pushtetit lokal nė Dumfries dhe Galloway kanė thėnė se janė tė interesuar tė kontaktojnė me kėdo qė mund tė thyejė rekordin e zonjės Brown.
  Janice Goldie, menaxhere pėr shėrbimet kulturore nė rajon, tha se deri mė tani nuk kishin dėgjuar pėr dikė qė mund t'i afrohej rekordit tė 91 vjeēares.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:52