Siguria....apo dashuria?!

  Klea
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  default Siguria....apo dashuria?!

  Mesazh nga Klea prej 13/9/2009, 15:22

  Per fat te keq shume nga femrat apo meshkujt ne ditet e sotme preferojne"sigurine" me teper se "dashurine"!
  Eshte bere si nje nevoje e pashmangshme per shume nga ne...Probleme familjare,probleme emigrimi,varferie e shume shkaqe te tjera..
  Ka ardhur nje kohe ku fjala dashuri po fillon te humbe vlerat e saj....shpeshhere disave u duket e pasigurte dhe kerkojne mbas nje zhgenjimi te ashtuquajturen "Siguri"!

  Dikush nuk te terheq fare por megjithate je i/e sigurte me te!
  Aty shikon si papritur dhe me bindje te plote permbledhjen e perspektivave te dashurise dhe te krijimit te nje familjeje te vertete.
  Siguria!
  Sa fjale magjike dhe e kote duket kur dy veta duhen.....Dashuria permbledh rreth saj te gjitha gjerat qe i duhen nje njeriu dhe e gjithe kjo vjen ngaqe ajo nuk ka asgje njerezore,se po te kthehet e tille,do te humbiste nje nga vetite e saj.
  Personalisht do te zgjidhja dashurine sesa sigurine!
  Dhe kjo per faktin qe besoj qe po te flasim gjate dhe te kuptohemi me njeriun qe duam,do mundemi te kuptojme diēka nga shpirti i njeri tjetrit dhe sigurisht do te gjenin sebashku zgjidhjen per te krijuar nje familje me normale nga ē'mund te krijonim duke mbetur te huaj dhe te pakapshem,te ftohte dhe te paprekshem!
  Ndryshe do te na dukej siguria si tradheti ndaj dashurise se vertete,si tradheti ndaj ndjenjave te pastra qe kemi ushqyer gjithmone qe ne momentin qe kemi hedhur hapat e pare ne zemrat e njeri_tjetrit.


  Cili eshte mendimi juaj?!
  Do zgjidhnit nje "siguri jete" pa dashuri,apo do luftonit per nje dashuri te pasigurte?!
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Siguria....apo dashuria?!

  Mesazh nga sandra prej 4/3/2010, 11:30

  do zgjidhja nje siguri jet me dashuri
  po jo nje dashuri te pasigurt tjem kukell e tina
  sdo luftoja hiq bre......kur e kisha vrejt se sesht nje dashuri qe zgjat.per qka te luftoj ather..
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 38
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Siguria....apo dashuria?!

  Mesazh nga Morena prej 4/8/2010, 08:50

  Asnje dashuri nuk ka siguri....Siguria ne dashuri quhet egoizem!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Siguria....apo dashuria?!

  Mesazh nga shaban cakolli prej 4/8/2010, 15:46

  dashuri,siguria nuk me mungon

  Sponsored content

  default Re: Siguria....apo dashuria?!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 19/9/2019, 02:55