a esht aborti vrasje

  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default a esht aborti vrasje

  Mesazh nga sandra prej 7/3/2010, 14:43

  per mendimin tim them qe po
  nje jet po e mbyt une jam shum kunder
  abortev qe bile ne kosov bohen shum gjunah.
  Ardhmeria
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: a esht aborti vrasje

  Mesazh nga Ardhmeria prej 11/3/2010, 00:50

  une them se esht nje vrasje po e vret me duart e dua nje foshnje qe po e permbys nje te Ardhme
  mendoi se nese te ndodh fatkeqesia pa dashje dhe te brengos ter jeten e jo te besh me qellim veht kjo per mua esht qe e bejn vetem ata shpirt liget
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: a esht aborti vrasje

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/3/2010, 11:57

  i qellimshem,padyshim se eshte vrasje
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 38
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: a esht aborti vrasje

  Mesazh nga Morena prej 14/3/2010, 11:01

  Vrasje quhet per mua , po cdo njeri kur e ben ka nje arsye se nuk besoj ta bej nga qefi !
  Te japesh nje mendim per abortin, nuk do te thote se paragjykon nje njeri, pasi sekush e di vete veshtiresine e vendimit qe merr.
  Eshte vrasje pasi nderpritet nje jete. Nuk gjykoj grate per vendimin qe marrin, por ne fund te fundit ky vendim sjell nje rezultat, dhe nuk mund te thuash qe nuk eshte vrasje, kur eshte.
  Te ishte me ligj, apo pa ligj... ketu nuk kam pergjigje. Di qe politika duhet te jete jashte mjekesise. Vete cifti dhe mjeket te vendosin per raste te veshtira shtatzanish, nderkohe te mos praktikohen abortet e tipit: s'e mbaj dot se s'kam/ jam e vogel... dmth qe nuk kane si arsye nje shkak te forte psh:perdhunim, incest, semundje e rende.

  Sponsored content

  default Re: a esht aborti vrasje

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:57