Ēorapet e pėrkryera

  Share
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 29
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Ēorapet e pėrkryera

  Mesazh nga sandra prej 20/5/2010, 17:39

  Dėrguar nga:
  Shkencėtarėt zviceranė shpikėn ēorapet prototip, me fije speciale l*** dhe metali, tė cilat mund tė mbahen veshur pėr dy javė pa u larė fare, ndėrsa kėta ēorape janė dizajnuar posaēėrisht pėr ushtarėt.
  Fijet e posaēme tė ēorapeve ulin shkallėn e djersitjes nė fund tė gishtave tė kėmbės dhe nė thembėr si dhe absorbojnė mirė djersėn dhe erėn e keqe tė ēorapeve.
  Zyrtarė tė laboratorit EMPA njoftuan se ēorapet kanė “fibra aspirimi” dhe nuk thithin lagėshtinė dhe as erėn.
  Ēorapet janė testuar nė 60 ushtarė, tė cilėt ndėrmjet tri llojeve si mė tė pėrshtatshmet zgjodhėn ata nga laboratori EMPA.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Ēorapet e pėrkryera

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/5/2010, 11:36

  qenkan te mira kur grate pritojne me i la

   Ora ėshtė 23/1/2019, 21:01