VULLNETI

  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default VULLNETI

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 07:21

  Njeriu I cili vertete eshte njeri I ka hije rruga e ndershmerise dhe drejtesise.dhe qka do te thote kjo qe njeriu kur te gjindet koke me koke me ndergjegjjene vet te mos kete llogari turperuese qe do ti jape asaj.sigurisht se ky eshte kushti I pare I cili njeriun e bent e lumtur dhe te qete.dhe nese deshirojme te jetojme te qete atehere kete qetesi mund ta arrijme vetem me drejtesi.asesi most e mendojme se arritja e nje pasurie apo fame eshte kushti qe do ten a e sillte lumturine e vertete.vetem ndergjegjja e paster eshte ajo e cila na ben ta duam boten me sy hapur dhe te mos kemi frike se mos na lyp kush llogari.njeriu ne veten e vet po qe se ka vullnetin dhe punen ai ka dy armet me te forta per tiu kundervene armiqeve te cilet pameshire tentojne ta prishin ekuilibrin e te qenit njeri I vertete. Nje arme e forte siq eshte vullneti I forte para se cilit mosbindja dhe pertacia gjunjezohen kokeulura ben qe njeriu ti rreket me sukses qdo pune ne kete bote pa pasur edhe hamendjen me te vogel se a do te mund ta bente apo jo
  Keni degjuar shpesh here te flitet se si nje njeri humbet ne kohe pikerisht nga mungesa e nje vullneti te mirefillte ku pa ate vullnet veshtire se do tia del ne krye gjithe halleve qe sjell vete jeta.dhe po te bejme nje krahasim te shkurter me njerezit e ditur qe na rrethojne qka mendoni kujt ia kan borgj ata dijet e tyre ,padyshim vullnetit te forte qe fshihet diku thelle ne ta dhe I ben at ate ecin edhe me shume perpara.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: VULLNETI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 30/5/2010, 15:36

  vullneti te mbane jeten VULLNETI 190374
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: VULLNETI

  Mesazh nga sandra prej 2/6/2010, 16:05

  e vertet esht po te mos kesh vullnet ska rendesi per qka
  ather ske vullnet as te mso zgjohesh ne mengjes
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: VULLNETI

  Mesazh nga Vizitor prej 3/6/2010, 13:48

  vullnet -vullnetar

  pra, nese ia gjen vetes detyrat per me qen vullnetar ateher aty prin patjeter vullnet-aga hahahaha
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: VULLNETI

  Mesazh nga sandra prej 5/6/2010, 16:12

  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Sponsored content

  default Re: VULLNETI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:54