Filloi shitja e cigareve pa tym!

  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 38
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Filloi shitja e cigareve pa tym!

  Mesazh nga Morena prej 11/6/2010, 08:17

  Prodhuesi i cigareve “Japan Tobacco” filloi kėtė javė tė shesi cigaret “Zerostyle Mint” tė cilat nuk kanė tym, shkruan
  gazeta “Telegraph”.

  Cigaret janė tė ngjashme me ato tė vėrtetat, ndėrsa pėrdoruesit e ardhshėm tė kėtij prodhimi me njė lloj kamishi mund tė konsumojnė duhan tė pėrzier me aromėn e mentės.
  Cigaret pa tym nuk shpėrndajnė erėn e duhanit dhe mund tė pėrdoren edhe nė objektet ku duhani ėshtė i ndaluar. Kompania shpreson se prodhimi i ri do tė blihet nga njerėzit tė cilėt pinė duhan, por nuk dėshirojnė qė t’i pengojnė atyre qė nuk e pinė duhanin.
  “Shumica e japonezėve konsumon duhan, ndėrsa kėrkimi pėr prodhimet tė cilat mund tė pėrdoren, e tė mos rrezikojnė ambientin ėshtė nė rritje”, thuhet nė deklaratėn e kompanisė. Njė cigare ėshtė parashikuar tė zgjasė gjysmė ose njė ditė. Pakoja me katėr cigare pa tym pritet tė kushtojė 3.5 euro.

   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:55