per "ate"

  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 24/10/2007, 09:08

  Dakord me ty jam Triniti moter
  Dashurise me te mos i kendojme
  Asgje me vlere kjo nuk sjell
  Perse atehere te mos e anashkalojme ???

  Le ti kendojme Jetes qe na eshte dhuruar
  Se dhe kur vjen plot dhimbje, prape e duam
  Se eshte gjeja me e shtrenjte ne bote
  Qe askush s'e dhuron e s'e fal dot...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 11:36

  dashuria, thone, te jep jete
  dhe per mua eshte e vertete
  kush ne jete nuk do dashuroje
  do i duket sikur kot fare do jetoje
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 11:37

  e puth ate qe jete me dhuroi
  ate qe asnjehere nuk me dashuroi
  e puth prape, se me mall do e kujtoj
  dhe sa te kem jete do e dashuroj Sad
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 26/10/2007, 17:43

  Paradoks

  Themi se dashurojme me shpirt
  Themi se kurre s'do harrojme
  Por e shkelim me kembe dhe e fyejme "Ate"
  Pastaj serish hiqemi sikur e dashurojme...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 18:51

  them se dashuroj me shpirt
  atehere kur vertete e ndjej
  dhe nqse do ishte thjesht flirt
  nuk do guxoja te te genjej Sad
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 27/10/2007, 15:41

  S'ka nevoje te quhen genjeshtra
  Ato qe pretendojme se i kemi "ndjenja"
  Mjafton qe jemi "te paafte" t'i kuptojme
  Ato qe hiqemi sikur i respektojme...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 27/10/2007, 16:54

  nuk me ngelet asgje tjeter
  te resht se theni, se shkruari
  ta harroj, kohen e vjeter
  dhe te vazhdoj ne heshtje te dashuruari
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 27/10/2007, 17:24

  mundohem te fshij gjithcka tenden
  mundohem edhe pse e di qe nuk mundem
  edhe pse ti shume shpejt u dorezove
  nga ai piedestal ku vete ti me ngrite
  shume shpejt, Sad shume shpjet me rrezove
  duket sikur, te ndodhte kjo, mezi prite
  por prape, me beso, nuk mundem
  te fshij nga jeta ime ate pak "copez" tenden
  me beso, cfare do per mua te mendosh
  sado qendrim ne lidhje me mua te ndryshosh
  te jesh e sigurt, te kam shume xhan e do te te kem
  po te flas me zemer, te lutem besoi ato qe po te them
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 28/10/2007, 09:28

  Mė plagosėn mėngjesin
  ikonoklasėt e rinisė sė pafajshme,
  mė zhytėn nė njė dekalazh
  ku s’ka kthim e rrugė tė mbrapme.
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 29/10/2007, 20:03

  jam i paafte, me te shkruaj
  pse nuk me beson, ma thuaj
  jam i detyruar, shume gjera me fjale te ti them
  sepse fati me denoi, te te dua e mos te te kem
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga triniti prej 30/10/2007, 12:11

  flasim per ndjenja...per pasion
  flasim per dashurine qe zemrat pervelon
  flasim...flasim... pa pushim
  dhe atehere kur duhet te veprojme...e gjejme nje justifikim
  kecka
  kecka
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 192
  Mosha : 40
  Vendi : as vete nuk e di
  Puna : kecke
  Data e rregjistrimit : 10/06/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kecka prej 30/10/2007, 13:53

  flasim... dhe asnjehere nuk veprojme
  flasim... dhe nga te tjeret me shume kerkojme
  flasim... flasim...flasim perseri
  dhe do vazhdojme te flasim deri ne pafundesi
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 31/10/2007, 18:34

  Flasim e themi ato qe s'duhen
  Mohojme e genjejme me fjale bosh
  Flasim e rendim si femije qe duhen
  Ne rrugicat e jetes se mplakur ne moshe...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 2/11/2007, 20:21

  flasim me shume se c'duhet
  po nenkuptojme me shume se c'thuhet
  mbase jane te genjeshtra e mbase te verteta
  kete enigem do ta zgjidhe vete jeta Sad
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 3/11/2007, 14:55

  Po kur jeta sjell vec zhgenjim
  Si i behet ta kuptojme ?
  A mos duhet ta flakim tutje
  Apo me mire te bejme sikur e besojme ...???
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 3/11/2007, 20:13

  nqse tek ai qe "do" nuk ke sado pak besim
  mos prit asgje nga ai, do kete vec zhgenjim
  dhe cfare ai per ty ndjen, kurre nuk do ta kuptosh
  po vazhdove keshtu, te me duash nuk mund te pretendosh Sad
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga triniti prej 6/11/2007, 14:09

  ndoshta gabohem...nuk e di
  por ku ka pretendime ska vend per dashuri
  atehere nje pyetje shume me mundon
  si eshte e mundur qe ne dashuri themi... TI PRETENDON...?
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 6/11/2007, 17:07

  Dakord jam me ty e dashur Triniti
  Ku ka pretendime, nuk ka dashuri
  Por keto gjera jo te gjithe i shohin njesoj
  Disa i vleresojne e disa mbase jo...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga MiLaN prej 6/11/2007, 19:52

  me falni mretereshat e dashurise
  mbase ne te dashurojme nuk dime
  mbase, ate qe shkrova duhet ta lexoni me mire
  e kisha fjalen per te tjera lloj pretendime...
  dhe meqe nuk e dikam ca eshte dashuria
  po iki, po ju le ju, si e zonja te shtepia...
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 7/11/2007, 17:05

  Qielli ėshtė gri dhe i rėnduar
  Era fryn egėr e plot mėri
  Dua tė dal e tė thith ajrin
  Por ai ėshtė tejmbushur me lagėshti.

  Koha duket sikur vajton
  Sikur do tė mė bėjė shoqėri
  Unė pres prej saj pak ngushėllim
  Ajo pret prej meje veē mirėkuptim
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga triniti prej 9/11/2007, 14:15

  dhe atehere kur me fjale nuk kishim
  dhe atehere kur ne gabim ishim
  nuk u munduam cka prishem te rregullonim
  por thjesht...rutinen vazhduam te jetonim

  nuk u munduam te lexonim nen rreshta
  nuk e morem mundim te kuptonim disa fjale te thjeshta
  nuk u munduam te tjeret te kuptonim
  sepse ne... ne thjesht gjithmone PRETENDONIM...
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 34
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga kiss_today prej 10/11/2007, 17:35

  Pretenduam te na donin si askush tjeter me pare
  Pretenduam te na respektonin si te ishim perendi
  Mbase pretenduam me shume se c'na takonte
  Tani ndihemi bosh, ne pritje te dites tjeter GRI ...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga shaban cakolli prej 10/11/2007, 17:54

  JU jeni engjėllushka
  vetėm na ftoni
  pėrju sna ndalė
  as stihi,as pushka
  kjo ėshtė mundėsi e jona
  ju na duani
  ne mė shumė do tė ju dojna.
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga triniti prej 15/11/2007, 11:21

  epo...ketej nga anet e mia ky quhet interes
  te me duash ti e para ne fillim do pres...
  pastaj nese ti me do shume
  atehere do te te dua edhe une...

  nga na doli kjo teori???
  tani paska edhe kushte ne dashuri???
  nuk ishte dashuria ndjenje qe nga zemra buron???
  ja pra prap ne dashuri thjesht...PRETENDON...

  atehere pse dashurise i gjunjezohemi???
  pse pak me realista nuk tregohemi???
  pse themi...une te dashuroj???
  kur thjesht mund te themi...te me duash ti po kerkoj...
  maca
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 29
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 16:39

  Eshte veshtir te dashurosh
  eshte veshtir te tradhetosh
  DASHURIJA me e bukur ne kete jete
  eshte DASHURIA me SINQERITET
  __________________

  Sponsored content

  default Re: per "ate"

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:55