Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Klea
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  lexo Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Klea prej 1/10/2009, 15:57

  Per mendimin tim sinqeriteti esht cilesi sepse ne baze te tij krijohet cdo gje e paster.
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/10/2009, 20:21

  Urime per temen shume interesante
  Edhe per mua sinqeriteti eshte baza e nje shoqerie,nje cilesi e vyer


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga stavri prej 2/10/2009, 08:40

  dikur sinqeriteti ka qen cilesi...sot ne ket kohe qe ka ardh qe njerzit jan bere me keq se gjarperi per mendimin tim quhet dobesi
  Nastradin Hoxha
  Nastradin Hoxha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 367
  Data e rregjistrimit : 07/02/2008

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Nastradin Hoxha prej 2/10/2009, 15:52

  Sot nuk egziston edhe nese eshte diku eshte shume rralle ... eshte cilesi por fatkeqesisht ka ndryshuar rrenjesisht.
  >> TeLi <<
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  lexo sinqeriteti/ shtyllė e personalitetit te njeriut

  Mesazh nga >> TeLi << prej 3/10/2009, 09:03

  Te tregosh sinqeritet gjithsesi qė ke bere diēka te mire por nė anen tjeter nese dikush mundohet ta shfrytezoj sinqeritetin tend (pajtohem me ate qe Stavri me lart theksoj) atehere ai/ajo ka treguar dobesinė!

  Sinqeriteti qė dikush tregon nė cilindo rreth ku jeton apo vepron
  meriton respekt dhe unė at e pranoj madje si cilėsi tė lartė tė
  personalitetit te tij/saj.
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 39
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Morena prej 29/10/2009, 13:31

  Sinqeriteti eshe virtyt i njeriut .Qe sinqeriteti merret per dobesi, nga persona qe nuk e kane iden se cfare do te thote te jesh i sinqerte, pasi jane persona qe nuk i sherbejne kesaj shoqerie.Njerez te sinqerte kane shpirt fisnik dhe te paster.Disa e perdorin sinqeritetin me shume sec duhet dhe nga kjo perfitojne njerezit qe kane qellime te caktuar.Kurse disa qe nuk e njohin sinqeritetin ,njohin hiprokizine dhe pikerisht keta perfitojne nga njerez te sinqerte per qellimet e tyre.
  Per mua nuk eshte aspak dobesi te jesh i sinqert perkundrazi eshte vlere e karakterit te njeriut por doja te thoja qe ne kohen e sotme te jesh shume i sinqert eshte fatale.
  Hannah
  Hannah
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Vendi : Shume larg...!!
  Data e rregjistrimit : 18/12/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Hannah prej 20/12/2009, 01:35

  Eshte nje nga vlerat me te larta te njeriut e kursesi dobesi,pamar parasysh se ndonjehere mund te pesosh.
  Ardhmeria
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Ardhmeria prej 21/12/2009, 08:07

  per mua ekziston Sinqeriteti cilesi shum e lart ne Jet
  sinqeriteti ka vleren e veht gjithmon
  roby
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga roby prej 25/12/2009, 11:43

  per mendimin tem pergj eshte tek tema edhe cilesi edhe dobesi mvaret ku e perdorim e per cfare e perdorim.....ne jete te gjith genjem si per mire edhe per keq....
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga sandra prej 5/6/2010, 14:30

  Morena shkruajti:Sinqeriteti eshe virtyt i njeriut .Qe sinqeriteti merret per dobesi, nga persona qe nuk e kane iden se cfare do te thote te jesh i sinqerte, pasi jane persona qe nuk i sherbejne kesaj shoqerie.Njerez te sinqerte kane shpirt fisnik dhe te paster.Disa e perdorin sinqeritetin me shume sec duhet dhe nga kjo perfitojne njerezit qe kane qellime te caktuar.Kurse disa qe nuk e njohin sinqeritetin ,njohin hiprokizine dhe pikerisht keta perfitojne nga njerez te sinqerte per qellimet e tyre.
  Per mua nuk eshte aspak dobesi te jesh i sinqert perkundrazi eshte vlere e karakterit te njeriut por doja te thoja qe ne kohen e sotme te jesh shume i sinqert eshte fatale.
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 39
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Morena prej 11/6/2010, 08:44

  Sinqeriteti eshte vyrtyt i budallait! Sinqeriteti - cilesi apo dobesi? 107776
  Me kete kohe qe ka ardhur nuk ja vlen te jesh i sinqerte!
  Personalisht nuk kam fituar gjithmone nga sinqeriteti..edhe e kam
  vuajtur sinqeritetin!

  Sinqeriteti vret ndonjehere..mbase me teper sesa nje genjeshter!

  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga stavri prej 12/6/2010, 15:19

  dobesi
  Anaa
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 21/1/2011, 11:32

  Sonqeriteto eshte cilesi jp dobesi se me sinqeritet hapen rruget
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/1/2011, 19:45

  sinqeriteti eshte cilesi
  Anaa
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 21/1/2011, 21:14

  Sinqeriteti eshte cilsi vyrtyte i njeriut kulture
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 27/1/2011, 18:16

  cilesi qe tani haset rralle
  Anaa
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 28/1/2011, 17:12

  Kulture e njeriut eshte sinqeriteti. .
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 5/2/2011, 21:18

  nder me te nevojshmet e kohes
  avatar
  BMVX6
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 1
  Data e rregjistrimit : 22/02/2012

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga BMVX6 prej 22/2/2012, 09:34

  sinqeritet kane vetem femijet nen moshen 4 vjec
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/5/2012, 12:37

  Sinqeriteti cileesia me e mire:Valle a gjindet sot?

  Sponsored content

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 12/7/2020, 12:03