Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  B.Genius..

  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 15:15

  Ne ket rrug fillova
  ne ket rrug shum gabova
  gjera dhe vepra shum te kqia
  deri sa e kuptova shum zemra lendova
  pa kuptim u be jeta ime
  vetem neper rrug
  si mos me pas familje
  pisi i mbusha 13 vjet
  neper rrug u rrita me probleme
  gabimet emia nuk i kuptova
  gjerat se isha i ri
  me 18 vjet rash ne bug per 2 vjet
  e lendova nene ne moshen kur
  u desht te jem pran saj
  kur u desht tja fshi lotin nag syt e saj
  e ti them mos qaj se ktu me ke e pran teje jam
  e kam ni deshir por e di deshira ime
  nuk realizohet
  po qe te me realizohet kjo deshir
  do ta kisha kthy kohen e rinis time
  sdo ti kisha bo gjith ato gabime
  sdo ta kisha tarzu familjen
  qysh elendova
  vetem po te kisha mujt me vepru
  nanen me gezu por tasht esht von
  se ajo ka shku e mua
  pom shkatrron se shum e kam mundu
  Mi fal gabime e rinis time
  po te lutem ty o nena ime
  me kujtimin per ty un po jetoj
  se te humba un ty nuk mund
  ta pranaoj

  Ng:
  Nan vetem edhe niher te isha pran teje
  falje met kerku
  syt me ti prek duart me ti shtrengu
  kryt mbi gjoksin tend me vnu
  nja dy fjal mi ti tregu
  te lutem o Zot dergoja keto fjal
  nenes time me mi fal ato gabime
  si bera me qellim isha i ri
  ajo kete e din
  isha ne moshen kur rinia gabon
  andaj dergoja keto fjal dhe tregoj
  se djali jot per jet te don

  B-GeniuS:
  Mi fal gabimet e rinis time
  po te lutem ty o nena ime
  me kujtimin per ty un po jetoj
  se te humba un ty nuk mund
  ta pranaoj

  Ng:
  Tash Gjdo gje ka mbaru
  a moj nen fjalen sta kam degju
  saher me ke thir nuk te kam shiku
  saher per mu lotove kur jam vanu
  saher erdha te shpia te dera me ke prit
  saher keq veprova ti kurr sme ke bertit
  ti prap ke qesh kur me pashe mu
  mi shtrengojshe duart me thojshe mo
  kshtu mos me vepru
  saher me mesove per se miri
  ti ket se prite qe ta kthen shpinen i biri
  besom nen keto gjera sot po i kuptoj
  por e di nje dit do te vi dhe do te takoj
  do te ulem ne gjuj e falje te te kerkoj
  do ti kapi duart shum do ti shtrengoj
  se malli me ka marr pran varrit ton
  po lotoj te kaluaren time sun pe harroj
  e urrej te kaluaren time tash do te bej
  permisime per te ardhmen time
  por ti mos me prit se do te vjen koha
  kur do te vi edhe un nje dit

  B-GeniuS:
  Mi fal gabimet e rinis time
  po te lutem ty o nena ime
  me kujtimin per ty un po jetoj
  se te humba un ty nuk mund
  ta pranaoj

  Mi fal gabimet e rinis time
  po te lutem ty o nena ime
  me kujtimin per ty un po jetoj
  se te humba un ty nuk mund
  ta pranaoj
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga shaban cakolli prej 30/5/2010, 15:16

  me pelqen shkathesia juaj
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 15:17

  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ki tash vlla ce po ma ndryshon fjalen fjala eshte fjale e fjala nxjerr fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale u rrita me fjale te kecija qe nga femijeria cysh i vogel une kur isha e nuk shkojsha te shpija rrisha gjithemon me shocni e me shoce tu pi gjithemon me ka mbajte fjala juv du o vllaznie kum dhone fjalen e fjalen kur se thej ma mire vdes me nji ren se pa juve kurre sen nejna e bonem fjalen qe sot krejt e mbajme qe po vdesin krejt ata qe sot jane ka shajne babe e nane njerezimi qe jeta falet vete jo more shoci jem se nuk eshte edhe cac lehte kur ta dhajsh maje e kure mos i bjer mas per mu kthye mu terhek por mos kshyr per me xhet shkas...
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...
  Triada-T:
  fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.....
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...Triada-T...fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.
  Triada-T:
  Kam nejt me mat maj qe rrine vec haj gjithemon e kum bo sherrin e kure nuk kom pas hajr se e ka nis tjeter kush e une e kum kry per vllaun jam i prish ne kry ti cerroj ata sy besom ta citen trupin edhe mendjen ty ta hupi kur tem bjen ne men ato fjale besom une krejt kupi gangsterat te mocem e gangstera me gjak hala une sot une jam tu nga per me nxjerren hak fjala eshte fjale e fjalen ta mesojne krejt ne fund coje jeten ne qofte se je i drejte lej krejt pshurri te tone ne qofte se fjalen ti e lun lere mos u mirr me to ne qofte se ai me fjale te gjun na jena shume e fjale kena shume a shume ne qofte se ti ke qef une me fjale te vej ne gjume e di se sen i xhoj fjalet e mija ty te ranojne ti vlla jeto me to jeto se mire te bejne...
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...
  Triada-T...
  fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.....
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...
  Triada-T:
  fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.
  Triada-T:
  Per nji fjale paska dek per nji fjale eshte tu hek njeri koka kec se nji fjale e paska prek per nji fjale e ka leshu nusen per nji fjale ka ik prej shtepie per nji fjale qe e ka leshu i ka hi ne rent kesaj rrospije per nji fjale u be lufta per nji fjale u kall veni per at fjalen qe e pat leshu u pat ndryshu krejt ky seni e nji fjale po ju kallzoj pse jam krejt i papreken per nji fjale ce se harron shoc vdekjen...per nji fjale e ka vra vllane e ka vra edhe shkane kokan kon fjalet te rona ja ka rrenue edhe krane per nji fjale e leshoi femren e ja prishi zemren per nji fjale ce ja ka fol ja ka thye edhe themren kur ta leshojsh fjalen kshyr se cka po leshon se me neve ska me mas e kshyr mos po gabon mua spo ma nine gabimet njiher falen dhe ti ke me vdek ne qofte se mu ma then fjalen...
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...
  Triada-T:
  fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.....
  B-Genius:
  Ma pate dhene fjalen ce nuk ma ban gajlen e ca ca ki tash qe po ma ndryshon fjalen...
  Triada-T:
  fjala eshte fjale e fjala nxjerre fjale cka ki qe sme kupton ti mu more djale.


  MA PATE DHEN FJALEN..
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 15:18

  Shoki shaban flm res.pekt edhe per ty
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 15:19

  Unne po du me daaL po nukk po muj me daL . Une po du mu naL po nuk po muj mu naL .Po du mu larggu po tashh jom n`kohhen ma t'miR .Tashh du me pushu po ka paas edhe ma shTiir.Po du me hoonGer bukk po shoo qe spaaska seen .Po duu me raa me fleejT po shoo qe spaaska veen. Athuu shaa poo ndodhh me muu ku jaan njeerzT qe i duu.Unne gaboova tuuT niimu psse Tash tii suum niimoon muu.!Unee s'juu qooj shooQ un jaav japp ne Gooj kaam prevooj qyySh i voogeL e luuj keeT looj.Po duu me daaL me shokk po nukk pasnna asni shooK nii njeeRi i veTmuun qee ka boo keeQ ne keeT Tokk..aa qaa keenii peer koon pee Thoom e dinni Juu qee keni e nuk jepnni e Toon e pinni qeeshTu ju shTi ne HaraQ un se kryTa me Qekkaq.HaiiiT see un booj apeeT a Ti kuuRr n`jeeT moss paaQ.

  (reeF)2x
  Pee harrroj t'kaluumeeen e Tashmja po mjaFton dikkuR s'pata seen e tash KeiiT i kkom
  nuuK po foLi peeR paree see parJa njeri s'boon un kaam shuum passuRi shooQniin qee Suum TradhToon.

  Pse po don met fort shoq kur mun met but qetaa qaa pi shoo rreeTh meeje nuk paskan TuuT jee tuu foL si atoo kuuQkaaT qe DUDES s'ja ferKkojn karin je hup n`tok t`allaaHii si SaaFeeTi kuur pinn Barii
  Nddryshee oshhT muhabeeTi kuR ty t'koom ngaaT veeTii po duu me t'paS n'GaaT me t'kallzu qysh oo ReePii ma sakktsiishT Hip hopi Hiip hoopi ne pergjeesii t'kallzooj peR rreGullaT e loojeeS qe i maan kjoo usHtrii Jettoojm me njaani tjeTriin jeeToojm peeR njaanin TjetriiN e keem jeeTeen e faLt e keem Reespeekt per ma t'vjeeTriin juu skkeeni daLlimee ju jeenii keiiT gaanggsteeRa mee noneeen.. Gjaakku po me vloon jo un jaaM i QeeeT suum haan qaa Thoojnn gjinjjA kuuR une i koom keeiiT KuuR i koom QeeTa shokk qeee Ta kaaLlin keeT Took kallzooma ciLin duuSh unee jaa kuppuuS at koookk.

  (reeF)2x
  Pee harrroj t'kaluumeeen e Tashmja po mjaFton dikkuR spata seen e tash KeiiT i kkom
  nuuK po foLi peeR paree see parJa njjeri s'boon un kaam shuum passuRi shooQniin qee Suum TraaDhtooon.
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 15:20

  E Urrej Shiun

  B-Genius:
  Nė Ditet qė kalojn,
  mė shtojn mė shum pikllim,
  dua tė t'kem pranė,
  ty o shpirti im.
  Tani i kujtoj,
  ditėt qė kaluam bashkė,
  veē tani e kuptoj,
  sa shum tė paskam dashtė.
  Pyes veten,
  ku gabova unė me ty,
  pse nuk mundem unė,
  t'i puth mė ata sy.
  Nuk e kuptoj,
  pse u ndam pa asnjė shpjegim,
  pėr ne gjithēka mbaroj
  kjo dashuri nuk ka shpėtiimm...

  Ref:(2X)
  S'ka mė diell qė kur shkove ti,
  s'ka mė qiellė tė hapur vetėm shi,
  dhe pėrzihet me lotėt e mi,
  n'dalu o shi, o n'dalu, o shi.

  Abi:
  E mallkoj, ēdo ditė qė bie shi,
  sepse ngjan, nė diėtn kur shkove ti,
  e mallkoj, ēdo natė kur s'tkam pran
  se pa ty shpirti im po qan,
  Me mungon ti a e din,
  eja fshij lotėt e mi,
  ti se din kjo sa dhemb,
  t'kam kėrkuar nė ēdo vend,
  po ti nuk je,ti ku je?
  vetėm nė kėt shi mė leee...
  (vetem nė kėt shi mė leee...)
  uoouoouoo...

  Ref:(4X)
  S'ka mė diell qė kur shkove ti
  s'ka mė qiell tė hapur vetėm shi,
  dhe pėrzihet me lotėt e mi,
  n'dalu shi, o n'dalu shi.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga shaban cakolli prej 30/5/2010, 15:22

  e urrej shiun
  kur lagem vetem
  ndiej ngrohtesinė
  kur jam me ndonjė tjetėr
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 30
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga sandra prej 2/6/2010, 16:17

  auaha fjalet ty nga zemra te dalin
  heheh shum njeri i mir je

  Sponsored content

  default Re: B.Genius..

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 13/7/2020, 07:58