Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Deshira me e madhe per femrat

    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga Erisel 4/3/2008, 20:37

    Me kalimin e kohes po kuptoj se deshira me e madhe e femres eshte shtatzania, lindja e femijeve.
    Mbase e kam gabim por Ajo kur njeh nje mashkull mendon direkt per krijim familjeje krejt ndryshe nga ne meshkujt qe na shkon mendja per "prapesira".
    Pra edhe kur ajo kerkon lidhje serioze apo lidhje kalimtare perpiqet te zgjedhi nje mashkull, te gjate, shpatulla te gjera sy te bukur etj, me qellim qe femijet te jene te bukur. Thone se femrat e kane te fiksuar ne tru kete gje, edhe ne rastin kur lidhja eshte kalimtare dhe s'ka asnje shans per te lindur femije, prapeseprape ajo e ka kete ide ne koke.
    Ne fakt jo te gjithe meshkujt jane shtatlarte etj, prandaj pas kerkimesh te shumta ato zgjedhin kunder deshires nje djale mesatar nga pamja e jashtme.
    Si perfundim a eshte e vertete qe deshira me e madhe per femrat eshte te behet nene??
    Po te doni bisedojme ketu me qetesi.
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga triniti 4/3/2008, 21:04

    deshira me e madhe per femrat eshte te behet nene...
    eshte shume e sakte erisel, kjo eshte deshire e madhe per femrat,sepse rritemi me edukaten dhe deshiren per te qene nena te mira per femijet tane.
    eshte ne natyren e femres deshira per tu bere nene...
    gjithsesi nuk eshte deshira primare...
    ajo qe thua ti djali shtatlarte dhe sybukur etj etj dhe pastaj kunder deshires ate mesatarin, per mendimin tim eshte e gabuar...
    femra sgjedh ate me te cilin ndihet mire, e do, e di qe dashuria kembehet dhe ndjen qe nje dite do jete nje baba i mire per femijet e tyre...(qofte ky shtatlarte apo shtatshkurter)
    nuk eshte aspak e vertete qe ideja e pare qe kemi ne nje lidhje eshte te krijojme familje,sidomos ato kalimtare...
    deshira e familjes lind me kalimin e kohes, kur ai dhe ajo kuptojne qe jane bere per njeri-tjetrin dhe qe nese do mungonte njeri per te dyve jeta e tyre do ishte boshe...atehere lind deshira si per mashkullin dhe per femren qe dashuria e tyre te materializohet ne nje qenie tjeter...
    keshtu qe te pasurit nje femije nuk eshte nje deshire qe lind me kedo...
    femrat pergjithesisht, duke qene me te ndjeshme se meshkujt, deshiren e familjes ndoshta e manifeston me shpejt se mashkulli...

    gjithsesi nuk jam shume eksperte ne fushe, por mendoj se deshira per tu bere nene eshte subjektive dhe jo objektive, dmth varet nga femra ne femer...
    personalisht ne keto momente, jam shume mire me kete qe jam, e dua me do, por deshira per tu bere nene eshte shume larg nga aspektativat e mia per jeten
    nuk mohoj qe ne nje te ardhme do me pelqente, por per momentin nuk me kalon as ne paradhomen e trurit nje ide e tille

    me pak fjale nuk eshte aspak e vertete qe kur femra njeh nje mashkull gjeja e pare qe mendon eshte krijimi i familjes...
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga Erisel 5/3/2008, 09:19

    Ok Triniti! Me pelqeu arsyetimi yt.
    Natyrisht qe ti i di me mire sesa une keto gjera. :D
    Une e hapa temen thjesht per muhabet e me qellim qe te njohim deshirat e njeri-tjetrit.
    maca
    maca
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 34
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga maca 7/3/2008, 14:49

    triniti shkruajti:deshira me e madhe per femrat eshte te behet nene...
    eshte shume e sakte erisel, kjo eshte deshire e madhe per femrat,sepse rritemi me edukaten dhe deshiren per te qene nena te mira per femijet tane.
    eshte ne natyren e femres deshira per tu bere nene...
    gjithsesi nuk eshte deshira primare...
    ajo qe thua ti djali shtatlarte dhe sybukur etj etj dhe pastaj kunder deshires ate mesatarin, per mendimin tim eshte e gabuar...
    femra sgjedh ate me te cilin ndihet mire, e do, e di qe dashuria kembehet dhe ndjen qe nje dite do jete nje baba i mire per femijet e tyre...(qofte ky shtatlarte apo shtatshkurter)
    nuk eshte aspak e vertete qe ideja e pare qe kemi ne nje lidhje eshte te krijojme familje,sidomos ato kalimtare...
    deshira e familjes lind me kalimin e kohes, kur ai dhe ajo kuptojne qe jane bere per njeri-tjetrin dhe qe nese do mungonte njeri per te dyve jeta e tyre do ishte boshe...atehere lind deshira si per mashkullin dhe per femren qe dashuria e tyre te materializohet ne nje qenie tjeter...
    keshtu qe te pasurit nje femije nuk eshte nje deshire qe lind me kedo...
    femrat pergjithesisht, duke qene me te ndjeshme se meshkujt, deshiren e familjes ndoshta e manifeston me shpejt se mashkulli...

    gjithsesi nuk jam shume eksperte ne fushe, por mendoj se deshira per tu bere nene eshte subjektive dhe jo objektive, dmth varet nga femra ne femer...
    personalisht ne keto momente, jam shume mire me kete qe jam, e dua me do, por deshira per tu bere nene eshte shume larg nga aspektativat e mia per jeten
    nuk mohoj qe ne nje te ardhme do me pelqente, por per momentin nuk me kalon as ne paradhomen e trurit nje ide e tille

    me pak fjale nuk eshte aspak e vertete qe kur femra njeh nje mashkull gjeja e pare qe mendon eshte krijimi i familjes...



    jam plotsisht me mendimin tend triniti ajo eshte deshira me e madhe e nje femre
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga MiLaN 8/3/2008, 14:10

    o maca si shume dakord je me trintin ti moj
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga triniti 12/3/2008, 13:47

    kinezi je xheloz ti :pool:
    mendimi yt per temen cili ishte njer? :D:D:D

    Sponsored content


    Deshira me e madhe per femrat Empty Re: Deshira me e madhe per femrat

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 28/4/2024, 05:44