Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Gruaja nė shitje !!

    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Gruaja nė shitje !! Empty Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga Erisel 22/5/2008, 08:41

    Historia e njerėzimit ėshtė e mbushur me tradhėti tė panumėrta. Gjithashtu tė shumėllojshme dhe tė panumėrta janė teknikat e hakmarrjes.

    Ndoshta imagjinonte njė hakmarrje tė rrallė Paul Osbon kur publikoi lajmėrimin te eBay.

    " Shes gruan time 24 vjeēe atij qė bėn ofertėn mė tė mirė ". Ankandi ka arritur ēmimin 500 sterlina, por ka rėnė nė sy tė administratorėve ebay, tė cilėt kanė lajmėruar policinė pėr kėtė shitje tė paligjshme.
    Bashkėshortja e tradhėtonte burrin me punėdhenėsin e saj. Pas disa dyshimesh Pauli ka bėrė kontrolle nė postėn eletronike tė gruas ku gjeti email tė ndryshme me fjalor qė mund tė pėrdoret vetėm midis dy personash tė dashuruar.

    Nė qoftė se gruaja tradhėtonte vėrtetė, sigurisht qė ai ka zgjedhur rrugėn mė tė habitshme, mė tė paligjshme por, mbase edhe atė mė tė tmerrshmen. Njerėzit nuk shiten...
    **GISHTEZA**
    **GISHTEZA**
    Founder & Administratore


    Numri i postimeve : 3718
    Vendi : andej ,kendej
    Data e rregjistrimit : 27/05/2007

    Gruaja nė shitje !! Empty Re: Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga **GISHTEZA** 14/10/2008, 20:20

    105 vjeēe! E virgjėr!
    ***********************
    E virgjėra mė e vjetėr nė Angli, e cila kėtė fundjavė feston ditėlindjen e saj tė 105- tė, thotė se njė jetė pa seks, ėshtė sekreti i jetėgjatėsisė sė saj. Qė nė moshėn 12 vjeēare, ajo kuptoi se do tė ngelej beqare dhe duke ditur kėtė Clara Meadmore hoqi dorė nga jeta nė ēift dhe u pėrqendrua vetėm tek puna.
    Ajo nuk ka bėrė kurrė seks nė jetėn e saj, sepse ka qenė ‘shumė e zėnė” pėr tė pasur njė lidhje intime, e cila i dukej mė tepėr si njė “pengesė”.

    Sot, nė moshėn 105 vjeēare, sekretarja e dalė nė pension thotė se nė vitet 1920 - ’30, seksi nėnkuptonte martesėn, pra seks mund tė bėje vetėm me dikė qė ishe martuar dhe ajo nuk e pranonte kėtė ide.

    “Njerėzit mė kanė pyetur se mos vallė jam homoseksuale dhe pėrgjigja ėshtė jo, thjesht kurrė nuk kam qenė e interesuar, ose kurrė nuk mė ka pėlqyer qė tė bėj seks - thotė Klara pėr tabloidin anglez “The Sun” qė ka botuar dje historinė e saj jo tė zakonshme.

    “Mendoj se jeta seksuale tė sjell shumė telashe dhe unė kam qenė gjithmonė e ngarkuar me punė tė tjera. Kurrė nuk kam pasur tė dashur dhe asnjėherė nuk e kam vrarė mendjen pėr tė pasur njė lidhje. Nė kohėn time, njė vajzė mund tė kryente marrėdhėnie vetėm kur martohej dhe unė nuk u martova asnjėherė. Gjithmonė kam pasur marrėdhėnie platonike me burrat, por asnjėherė nuk kam ndier nevojėn pėr diēka mė tepėr se aq, apo pėr t’u martuar. Nė moshėn 12-vjeēare vendosa pėr tė mos u martuar dhe asnjėherė nuk e mendova kėtė gjė pėr sė dyti”.

    Por Clara nuk ishte vajzė qė nuk kishte pasur kurrė propozime pėr martesė dhe megjithėse kishte plot “oferta” ajo i refuzoi.

    “ Jam rritur nė njė kohė kur vajzat e vogla duhet tė shikoheshin dhe jo tė dėgjoheshin, kėshtu qė m’u desh tė mėsoja se si tė luftoja pėr veten time dhe se si tė fitoja jetesėn time - thotė ajo. Disa meshkujve nuk u pėlqen kjo iniciativė tek njė femėr dhe nuk u desh shumė kohė pėr tė kuptuar qė mė kishte kaluar mosha pėr t’u martuar”.

    Nė vend qėtė kėrkonte njė burrė, Clara iu pėrkushtua leximit, kopshtarisė, shėtitjeve, gatimit dhe dėgjimit tė stacionit tė saj radiofonik tė preferuar.

    Gazeta: Shekulli
    Don_Corleone
    Don_Corleone
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 289
    Mosha : 40
    Loisirs : DY GJERA JANE TE PAFUNDME: UNIVERSI DHE BUDALLALLEKU NJEREZOR
    Data e rregjistrimit : 08/06/2007

    Gruaja nė shitje !! Empty Re: Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga Don_Corleone 30/10/2008, 16:44

    Po te bente sex mund te arrije dhe moshen 150 vjece avash avash :D
    Risa
    Risa
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 118
    Mosha : 34
    Vendi : Ne vendin me te bukur
    Data e rregjistrimit : 09/02/2008

    Gruaja nė shitje !! Empty Re: Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga Risa 30/10/2008, 17:50

    **GISHTEZA** shkruajti:105 vjeēe! E virgjėr!
    ***********************
    E virgjėra mė e vjetėr nė Angli, e cila kėtė fundjavė feston ditėlindjen e saj tė 105- tė, thotė se njė jetė pa seks, ėshtė sekreti i jetėgjatėsisė sė saj. Qė nė moshėn 12 vjeēare, ajo kuptoi se do tė ngelej beqare dhe duke ditur kėtė Clara Meadmore hoqi dorė nga jeta nė ēift dhe u pėrqendrua vetėm tek puna.
    Ajo nuk ka bėrė kurrė seks nė jetėn e saj, sepse ka qenė ‘shumė e zėnė” pėr tė pasur njė lidhje intime, e cila i dukej mė tepėr si njė “pengesė”.

    Sot, nė moshėn 105 vjeēare, sekretarja e dalė nė pension thotė se nė vitet 1920 - ’30, seksi nėnkuptonte martesėn, pra seks mund tė bėje vetėm me dikė qė ishe martuar dhe ajo nuk e pranonte kėtė ide.

    “Njerėzit mė kanė pyetur se mos vallė jam homoseksuale dhe pėrgjigja ėshtė jo, thjesht kurrė nuk kam qenė e interesuar, ose kurrė nuk mė ka pėlqyer qė tė bėj seks - thotė Klara pėr tabloidin anglez “The Sun” qė ka botuar dje historinė e saj jo tė zakonshme.

    “Mendoj se jeta seksuale tė sjell shumė telashe dhe unė kam qenė gjithmonė e ngarkuar me punė tė tjera. Kurrė nuk kam pasur tė dashur dhe asnjėherė nuk e kam vrarė mendjen pėr tė pasur njė lidhje. Nė kohėn time, njė vajzė mund tė kryente marrėdhėnie vetėm kur martohej dhe unė nuk u martova asnjėherė. Gjithmonė kam pasur marrėdhėnie platonike me burrat, por asnjėherė nuk kam ndier nevojėn pėr diēka mė tepėr se aq, apo pėr t’u martuar. Nė moshėn 12-vjeēare vendosa pėr tė mos u martuar dhe asnjėherė nuk e mendova kėtė gjė pėr sė dyti”.

    Por Clara nuk ishte vajzė qė nuk kishte pasur kurrė propozime pėr martesė dhe megjithėse kishte plot “oferta” ajo i refuzoi.

    “ Jam rritur nė njė kohė kur vajzat e vogla duhet tė shikoheshin dhe jo tė dėgjoheshin, kėshtu qė m’u desh tė mėsoja se si tė luftoja pėr veten time dhe se si tė fitoja jetesėn time - thotė ajo. Disa meshkujve nuk u pėlqen kjo iniciativė tek njė femėr dhe nuk u desh shumė kohė pėr tė kuptuar qė mė kishte kaluar mosha pėr t’u martuar”.

    Nė vend qėtė kėrkonte njė burrė, Clara iu pėrkushtua leximit, kopshtarisė, shėtitjeve, gatimit dhe dėgjimit tė stacionit tė saj radiofonik tė preferuar.

    Gazeta: Shekulli


    Te kjo vlen ajo shprehja (te vdesesh injorante ) :syze:
    Qejfliu
    Qejfliu
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 546
    Vendi : Newerland
    Puna : Nowhere
    Data e rregjistrimit : 15/08/2008

    Gruaja nė shitje !! Empty Re: Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga Qejfliu 30/10/2008, 20:05

    Plotesisht e pajtimit me ty My Love, injorante kampione per librin e Guinisit! :8)

    Sponsored content


    Gruaja nė shitje !! Empty Re: Gruaja nė shitje !!

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 26/4/2024, 08:35