Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Vardisje

    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Vardisje

    Mesazh nga Erisel 3/10/2007, 13:21

    Eshte mjaft e lodhshme t'i vardisesh dikujt, por lodhja mund te shnderrohet ne vuajtje sidomos kur nuk arrihet fitore. Secilit mashkull mund t'i kete ndodhur t'i vardiset ndonje femre, ose anasjelltas pa korrur sukses. Meshkujt jane me te prirur per vardisje ngaqe femrat qendrojne zakonisht ne pritje. Vetem se kur vajzes i mbushet mendja t'i vardiset ndonje djali, atehere zoti te ruajt!
    Ajo e kerkon me bindje fitoren, te cilen beson se e meriton 100%. Sigurisht qe ne shume raste kane te drejte te besojne te fitorja.
    Ka njerez teper kembengules ne vardisjen e tyre, derisa shnderrohen te bezdisshem per te mos thene te dhunshem.
    Vardisja kembengulese eshte e pashmangshme ne disa raste kur Suksesi kerkohet me ēdo kusht e me gjithe zemer. :8)
    Gjithsesi askush nuk vlen aq shume sa t'i vardisesh deri ne pergjerim.
    Femrat jane disi me te rafinuara ne vardisjet ndaj djemve, aq sa nuk kuptohet qarte nese po tallet apo po kerkon njohje.
    Ato jane dhe do te jene perjetesisht te mistershme per meshkujt, dhe ende s'ka filozofira bindese per te larguar misterin.

    Kembengulja e tepruar mbetet gjithnje mungese klasi, ngaqe gjerat e tepruara s'kane lezet.
    Ndoshta shume gjera mund te evitoheshin nese jemi ne gjendje te kuptojme se deri ne ēfare pike ja vlen dhe kemi te drejte te ngulim kembe. S'duhet harruar se te tjeret s'na kane borxh t'u bredhim nga prapa si hije, apo ti bombardojme me sms dhe e-mail.
    Askush nuk ka te drejte te bezdisi te tjeret deri sa u fillon dhimbje koke.
    Eshte e natyrshme qe ta provojme deri diku, por jo te kembengulim pafundesisht. :rraf:

    Po sikur te hapnim syte dhe te kerkonin njohje me njerez te tjere, ndaj te cileve s'kemi nevoje ta ekzagjerojme me kembengulje. Pasi verdalle nesh ka shume vajza e djem qe pranojne te bejne dashuri pa qene e nevojshme vardisja e gjate, e lodhshme ose e kot. ika
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 5/10/2007, 12:47

    mire do ishte edhe keshtu erisel, problemi qendron se per ne femrat (nuk e di se si funksionon per ju meshkujt) vardisja nuk ka vetem qellime seksuale.
    dmth nese vendosim ti vardisemi dikujt e bejme sepse na terheq, intrigon dhe sepse kemi deshire ta njohim edhe me tej. dhe ne fund pastaj nese resulton ashtu si e kishim imagjinuar dhe mbi te gjitha ashtu si kishim deshiruar ne qe te ishte, pse jo edhe dashuria.

    nuk do ishte keq as qe te gjitha femrat te ishin te lehta...dmth mire do ishte edhe per ne ti shikonim gjerat ne kendveshtrimin tuaj... una botta e via...dmth nje e shtypur edhe gjithsecili ne pun te vete...do evitohej keshtu qe te mos lodheshit ju me vardisjet e kota, po te mos ishte per ate detalin e vogel qe ndodh pas ketyre situatave. ato etiketat e famshme qe u ve seksi mashkull femrave te lehta...

    sa do e gjate, e lodhshme, apo edhe e kote te jete vardisja jam e mendimit qe duhet. ku ka me bukur sesa ta besh nje femer te ndihet e deshiruar???
    ku ka me bukur se sa te mendosh qe dikush mendon vazhdimisht per ty???
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Erisel 24/10/2007, 07:42

    Ok Triniti, ti thua qe duhet vardisja. Dakort, por une them qe nuk duhet ekzagjeruar as me vardisje dhe as me qendresa heroike. kjo s'do te thote "una botta e via". Diēka e mesme.
    Une them se shume femra bezdisen po t'i ngacmosh dhe ajo s'ka asnje interes per Njohje.
    Pra duhet zgjedhur vajza me te cilen ja vlen kembengulja, sepse ajo do te ndihet e deshiruar, dhe ka raste kur me kembengulje ajo ndihet "viktime" e nje vardisjeje qe nuk e
    deshiron.

    Edhe juve femrave po ju fiksua per nje djale beni namin. Ka raste qe kembengulni ne menyre te papare.

    Nje pyetje miqesore Triniti. A eshte e vertete qe ju pelqejne edhe burrat e martuar?
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 24/10/2007, 09:02

    edhe pse ndoshta jo te gjitha femrat e pranojne, sepse duket xhest i koherave antike dhe duan te duken sa me te emancipuara te jete e mundshme, ta kesh te qarte ti dhe cdo mashkull tjeter...femra vdes qe ti vardisen nje cikez :D:D:D
    dhe arsyeja e atyre qendresave heroike eshte thjesht kjo qe thash me lart sepse u pelqen te ndihen te deshiruara :D:D:D, plus pastaj ndikojne ca edhe ato etiketat...

    per sa i perket pyetjes tende te te jap nje pergjigje plotesisht te sakte nuk mundem, per vete faktin se personalisht lidhje me burra te martuar nuk kam pasur ndonjehere, plus as nuk njoh ndonje qe te kete lidhje me burra te martuar qe te te them pse ndodh kjo.

    gjithsesi po mundohem te te jap nje pergjigje sa do pak koherente...duke u bazuar ne ato cka di, cfar kam degjuar e cfar kam pare.

    per mendimin tim femra nuk terhiqet nga fakti sepse ai boti eshte i martuar, por sepse ai boti eshte burre, i pjekur, me eksperience. di te sillet ne situata te ndryshme, di si te te bej te ndihesh grua, di si te te bej te ndihesh e deshiruar. me pak fjale terhiqet nga "il fascino dell'uomo maturo" "bukuria e burrit te pjekur".
    keto qe shkruajta jane per sa i perket idealisteve

    pastaj ka dhe nga ato te te tjerat qe me sa kam degjuar shkojne me burra te martuar jo sepse i pelqen fizikisht dhe as sepse terhiqen nga pjekuria e tij, thjesht per faktin sepse jane ca doreleshuar SadSadSad
    e trishte por ky eshte realiteti

    shpresoj ti jem pergjigjur sado pak pyetjes tende :D:D:D


    Edituar pėr herė tė fundit nga nė 5/11/2007, 14:19, edituar 1 herė gjithsej
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Erisel 25/10/2007, 07:45

    Flm per pergjigjen Triniti!
    Shume bukur, qejfe, qejfe kjo dynja.
    Une e di qe femra vdes ti vardisen nje ēikez, sepse s'kam lindur sot ........ por avash motra, se shoket lodhen shpejt dhe kur shkon ne shtrat me djalin pas nje viti qe ai te vardiset, e ke lodhur aq shume sa Ai s'ka me force te bej asgje ......... :D
    Ti kur do nje djale pershembull si ai pizzaiolo qe tregoje ti, e do me ēdo kusht, i vardisesh apo pret qe ai te te lutet? :lule: me fal se po bej shume pyetje delikate
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 29/11/2007, 13:09

    se kisha pare kete temen ndaj po i pergjigjem sot :D:D:D

    une kur dashurohem???
    perendia te ruajt i thone ketij muabeti :P se po mu ngul nje gje ne koke bej "di crude e di cotte" per ta arritur.
    por,jam nje cik spezie e rralle une se kam nje difekt fare te vockel.
    kur vardisem une dmth qe me pelqen vertet vertet shume, po shume fare ama, se ndryshe nuk e marr mundimin fare, perkundrazi le te kuptoj qe ska shanse e mos ta mari mundim fare, nejse. po flisnim per mua...
    une i le ne nje fare menyre te kuptoje qe jam e intresuar (pergjithesisht kjo) rasti ketij botit ketu qe me intereson mua ishte rast i vecante. se sinqerisht me ka lodh aq shume sa ti nuk e ke idene. me pak fjale sme kishte ndodh ndonjehere ti vardisesha dikujt.
    e qe thua ti ky boti bente si interesant, me te drejte sepse situata ime me kete eshte pak delikate, po hajt te me mbushje mendjen mua pa...me ishte shkrepur ne koke qe ja e beja per vete ja plasja.
    e pas shume pune e mundi me ne fund ufffi arrita ate qe doja.
    tani do thuash ti qe ne fund te fundit dalim tek ajo qe the pak me pare...
    jo do pergjigjesha une se ne fund te fundit te gjithe ate mundin qe hoqa une per ta bere per vete, duhet ta heqe ai te trefishuar. pse???
    sepse atij ju vardisa une, dmth une e bera per vete, por ai nuk me eshte vardisur akoma mua, sme ka bere akoma per vete :D:D:D
    dhe ja ku dalim tek ajo qe them une...te gjithe kete e bera sepse jam femer dhe me pelqen qe te me vardiset dikush, edhe akoma me shume nese ky dikushi me intereson vecanerisht.
    qellimi i vardisjes sime ishte qe ta beja ate per vete, por ne menyre qe ai te me vardisej mua :D:D:D
    arritur ne kete pike, problemi nuk eshte me lodhet apo jo ai duke m'u vardisur mua, por a eshte ne gjendje ai te mbaj ndezur interesin tek une, se i bie pastaj qe lodhem une nga vardisjet e tij dhe...humbas ne interes...
    e keshtu qe thua ti i dashur erisel dhe kjo puna e vardisjeve femerore eshte pakez me spec :pool:
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Erisel 15/12/2007, 08:49

    Me shume spec Triniti. :D :D :D
    Mos u lodh shume ti vardisesh dikujt dhe njekohesisht mos i lodh te tjeret te te vardisen, sepse s'ka lezet 8te pakten per mua). Po pate ndermend ta pranosh, pranoje pa shume ekzagjerime. Po s'te pelqeu, futja me shqelma !
    Megjithate ti e pranon qe po ju mbush mendja femres per nje djale, eshte e gatshme ta "perdhunoj" :D

    Triniti, kam nje fanse qe s'po me ndahet. Flas per jeten reale. Nuk e dua por ajo me del perpara ne ēdo vend. Si t'ja bej per ta hequr qafe ?
    Merimanga
    Merimanga
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 92
    Data e rregjistrimit : 09/12/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Merimanga 15/12/2007, 09:22

    Erisel shkruajti:Po s'te pelqeu, futja me shqelma !

    E ke thene vete pergjigjen! :rep:
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 19/12/2007, 23:30

    hahahahahahha merimanga e bukur kjo :D:D:D

    shoqerohu me nje tjeter erisel :D:D:D
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Erisel 20/12/2007, 08:42

    hahaha. Po ta rrahi mashkulli femren atehere Ai perfundon ne burg. Ndersa kur femra ja fut me shqelma mashkullit atehere emisioni i lajmeve e konsideron si gjest heroik. Sad
    Pra, ju femrat mund t'i rrihni meshkujt ne boten perendimore, por nuk pranoni shqelma e shuplaka. :rraf:
    Sot femrat "perdhunojne" meshkujt edhe me vardisje te pafund.
    Megjithate kete fansen time do ta largoj gjithnje e me teper, sepse po e pranova njehere, Ajo s'do te me ndahet kurre me.
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 23/12/2007, 19:44

    kjo sikur lahet me ad'heziv me :D:D:D shume ngjitese eshte hahahahahahahhahaha... ka ngaterru kutine e shampos me ad'hezivin hahahahahhahahahaha
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 24/12/2007, 03:34

    hahahhahahahaha.... kush e di me ca eshte ly eri kina :D:D:D

    ero trego shpejt ketu me ca lyhesh ti eeeeeee :pool:
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 24/12/2007, 16:06

    per ty e kisha mi... se eri nuk eshte ajo... apo... mossssssssss ca me the mi o trinto... e vertete eshte mi ?
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 25/12/2007, 03:04

    hahahhahaahah ne fakt kina kete pyetje duhet t'ja u bej une juve :D:D:D ty dhe erit dmth :pool:
    Erisel
    Erisel
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 689
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Erisel 25/12/2007, 08:07

    Une kam aromen e trupit shume ngjitese, nga natyra:D :D , jo se lyhem me mjalte. haahahahahaha.:qesh:
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 25/12/2007, 20:30

    no comment
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 27/12/2007, 02:28

    hahahahahahahhahaha o kina ta dhiu eri me kete repliken lale hahahahahahaha :D:D:D :pool:
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 30/12/2007, 19:24

    e pra e :D:D
    kecka
    kecka
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 192
    Mosha : 45
    Vendi : as vete nuk e di
    Puna : kecke
    Data e rregjistrimit : 10/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga kecka 31/12/2007, 00:35

    vardisjet
    jane detyrimisht te domosdoshme per nje lidhje per te vetmen arsye se gjate fazes se vardisjes se mashkullit apo femres, pala tjeter ka mundesine te njoh disi personin ne fjale dhe se sa i/e rendesishem eshte per te.
    dmth deri ku do te arrinte per ta pasur pran
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 31/12/2007, 18:42

    bo
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 1/1/2008, 23:05

    ku i bie "bo" kina :D:D:D
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 4/1/2008, 17:46

    anej mrapa teje :D:D
    triniti
    triniti
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 3390
    Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
    Puna : realiste :D:D:D
    Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
    Data e rregjistrimit : 28/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga triniti 8/1/2008, 12:51

    i sigurt??? :D:D:D
    kecka
    kecka
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 192
    Mosha : 45
    Vendi : as vete nuk e di
    Puna : kecke
    Data e rregjistrimit : 10/06/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga kecka 1/2/2008, 13:07

    jo me duket
    MiLaN
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi


    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga MiLaN 2/2/2008, 17:14

    ca jo thu ti mi se aty eshte e di une

    Sponsored content


    Vardisje Empty Re: Vardisje

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 2/5/2024, 01:20