NDODH DHE KESHTU

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Ndodh dhe keshtu

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:25

  Zgjohet pas tetė vjetėsh

  Polici Dokuen , SHBA , u zgjua nga gjumi , ku kishte rėnė qė nė vitin 1988 , pas njė goditje nė kokė nga njė i dehur . Posa u zgjua , Dokueni nisi tė flasė dhe tė bėjė shaka me pjestarėt e familjes . Ai i njohu dy djemtė e tij , tė cilėt ishin pesė dhe shtatė vjeē , kur i ati ra nė gjumė . _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:28

  E pa besueshme , por e vėrtetė

  Njė kamion , qė ka transportuar vezė , ka dalė nga rruga dhe ėshtė rrokullisur nė njė humnerė tė thellė , por , besoni apo jo , me kėtė rast janė thyer vetėm 30 vezė . Timonin e kėtij kamioni e ka pasur nė dorė shoferi Norman Beli nga Sutporti ( Angli ) .


  Tri vdekjet mė tė ēuditshme nė botė

  Njė veterinar, pasi vaksinoi njė lopė, u ul tė pinte njė cigare. Mirėpo lopa, nė shenjė mirėnjohjeje, i dha nje shqelm nė kokė duke i marrė jetėn.
  Njė polic gjersa flinte, dėgjoi zilen e telefonit dhe nė vend qė tė merrte receptorin, mori pistoletėn poshtė jastekut dhe e qelloi veten nė kokė.
  Njė biznesmen amerikan, sapo kishte blerė njė zyrė nė qendėr tė qytetit. Ai kishte ftuar aty tė dashurėn e vet dhe gjatė kohės qė po i tregonte xhamat e fortė tė dritareve, ata u thyen dhe biznesmeni ra nga kati i 73-tė i ndėrtesės. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:28

  Veza mė e madhe nė botė

  Vezėn mė tė madhe e ka bėrė njė Struc ( shpend qė jeton nė shkretėtira tė nxehta ) nga Madagas**** dhe ėshtė e madhe sa 180 vezė pulash . Zogu ishte 3m i gjatė , por nuk mund tė fluturonte . Si kėto vezė , ekzistojnė vetėm 30 kokra nė tėrė botėn . Shumica gjenden nėpėr muze , vetėm tri janė marrė nga privatėt Njėra prej tyre ėshtė veza mė e shtrenjtė e blerė deri mė sot . Nuk besohet se ndonjė njeri do tė dėshironte tė paguante kaq shumė para pėr njė kokėrr vezė .


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:29

  JAKARTA .... Nje student indonezian (Syaiful Bachri) ka thyer rekordin ne ecje mbrapsht.Me ane te dy pasqyrave te aplikuara ne krahet e tij ai ka perkorrur ne 28 dite 795 kilometra...distanze kjo qe ndan JARKARTA me SURABAYA.Per disa dite pas thyerjes se rekordit studenti nuk ka arritur te eci perpara......


  Veshtire qe mund te thyhet rekordi i zotit Dale Wright (Anglez) i cili eshte bere gjysh ne moshen 29 vjecare.Zoti Dale behet baba ne moshen 14 vjecare ...ai arrin te gjej te djali i tij Stephen nje imitues perfekt te babait .Ne moshen 14 vjecare djali i tij arrin te kete nje vajze....... _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:29

  Njeriu mė i gjatė nė botė

  Leonid Stadnik, 33 vjeēarė dėshiron qė ai do tė dėshironte tė mos rritej ende. Ai tashmė ėshtė i gjatė 2.53 metra. Kjo gjatėsi e bėn shtetasin e Ukrainės njeriun mė tė gjatė nė botė, kėtė titull mė parė e kishte shtetasi i Tunisit Radhoune Charib.

  "Mėngėt e veshjeve tė mia dy vjet tė vjetra janė 30cm mė tė shkurta se qė duhet tė jenė" tha Stadnik. "Gjatėsia ime ėshtė ndėshkim nga zoti. Jeta ime nuk ka kuptim". Stadnik jeton nė njė shtėpi rreth 200 km nga kryeqyteti Kiev. Rritje e pakontrollueshme e Stadnik ka filluar pas njė operacioni nė tru qė kishte nė moshėn 14 vjeēare.

  Ai njė kohė ka punuar si veterinar nė njė fermė, por u detyrua qė tė largohet para tri viteve pasi qė nuk mund tė siguronte kėpucė nė madhėsi prej 45 centimetrave. Kėtė muaj mė nė fund ai u bė me njė palė kėpucė tė cilat ia siguroi njė biznismen lokal tė cilat kushtuan 200 dollarėn tė cilat kanė vlerėn e shtatė pensioneve qė merr Stadnik si ndihmė nga shteti Ukrainas. Stadnik flen nė dy shtretėr tė bashkuar nė njė shtėpi tė vogėl sė bashku me nėnėn e tij Halyna. Ai peshon 200 kilogramė dhe dhembje nė gjunjė pasi ka thyer kėmbėn. Ai punon nė kopdhtin e tij, kujdeset pėr kafshėt e shtėpisė dhe i ndihmonė fqinjėve. Njė mik i Stadnik tha se ai ėshtė njeri zemėrgjėrė dhe ka njė shpirt tė mirė. Shokėt e tij po tentojnė tė organizojnė njė udhėtim ta dėrgojnė atė nė njė udhėtim nė malet Karpate, t'i tregojnė se ka diēka mė tė madhe se ai.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:29

  Veterinari gjen 28 topa tė golfit nė stomakun e qenit

  Veterinarėt anglez kishin zbuluar se qeni 18 muajsh i llojit German Shepherd po lėshonte zėra tė ēuditshėm dhe kishin konstatuar se diēka nuk ishte nė rregull me qenin. Pas njė operacioni tė cilit iu nėnshtrua qeni nga stomaku i tij ishin nxjerrur jo mė pak se 28 topa tė golfit. Pronari i qenit tha se qeni i kishte gėlltitur kėta topa deri sa qėndronte nė Didsbury Golf Club nė Manchester tė Anglisė ku ai jeton dhe punon si menagjer i njė bari. Qeni kishte fituar shprehinė qė tė mbledhte topat nėpėr fushat e golfit dhe tua dėrgonte pronarėve. "E kam parė se gjatė ditės mbledhte topat nėpėr fushė dhe ua dėrgonte njerėzve, por nuk e kam ditur se i gėlltiste" tha Mike Wardrop, pronari i qenit. Libby, si e quante qenin Mike ishte dėrguar te veterinari mė i afėrt pasi kishte pasur gjakėderdhje nga goja. Veterinarėt menjėherė e kuptuan se qeni kishte gėlltitur topa tė golfit pėr nga zėrat qė lėshonte qeni, por nuk dihej numri i topave qė kishte gėlltitur qeni. "Veterinarėt kishin vendosur baste pėr numrin e topave nė stomakun e Libby-it, basti mė i lartė ishte 11 topa, por kur ata nxorrėn 28 topa ishin tė shokuar" tha Wardrop. Wardrop po i ruan topat tė cilėt peshojnė 2.7 kilogram si suvenirė.


  .............................


  Njė student jeton nė biblotekė pėr shtatė muaj


  Steve Stanzak, student nga New York-u ka jetuar shtatė muajt e kaluar nė bibliotekėn e Universitetit tė New York-ut deri sa nuk ėshtė zbuluar. "Nė fillim ishte interesant por me kalimin e kohės u bė pjesė e jetės, u bė gjė e zakonshme." i tha Steve gazetarėve. Mosinteresimi i prindėrve tė tij pėr t'i ndihmuar Steve-it nga ana materiale e kishte detyruar atė qė tė ndėrmarrė kėta hapa. Edhe pse ai nė vit merr 15.000 dollarė nga bursa e tij dhe punon 30 orė nė javė ai nuk mundi qė t'i pėrballojė shpenzimet e larta nė qytetin e New York-ut. Zyrtarėt e zbuluan ngjarjen e Steve-it nga web faqja e tij personale. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:30

  Njė amerikane nxjerr nė shitje... qumėshtin e gjirit

  "Kėrkohen blerės pėr qumėshtin e gjirit tė njė nėnė tė re", kjo ishte pak a shumė pėrmbajtja e lajmėrimit qė njė 23-vjeēare nga Salt Lake City, publikoi nė njė nga gazetat e qytetit. Gruaja, e cila preferoi tė ngelej anonime nga frika se mund ta vinini nė lojė, u bė nėnė rreth dy muaj mė parė dhe duke qėnė
  se kishte tepricė qumėshti gjiri vendosi ta nxjerrė nė shitje, katėr dollarė pėr 100 mililitra ose 350 dollarė pėr "gjithė sasinė", pėr tė ndihmuar nėnat e tjera jo aq fatlume. Por, pėr fatin e saj tė keq ky qėllim mirėbėrės nuk pati rezultatet e shpresuara pasi pati shumė telefonata tallėse mes tė cilave ajo e njė burri qė e pyeti nėse kishte edhe qumėsht me kakao ose ajo e njė frekuentuesi palestrash qė me qumėshtin e saj
  donte tė zėvendėsonte pijen e zakonshme proteinike.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:30

  Dhurata , njė lopė pėr 320.000 dollarė

  Dhurata qė trashėgimtarja e manjatit grek tė anijeve, Aristotel Onassis, zgjodhi pėr tė dashurin e saj brazilian ndoshta mund tė mos pėrputhet pėr nga eleganca me gurėt e ēmuar me tė cilėt gjyshi
  i saj "mbuloi" Zhaklinė Kennedin, e cila ishte gruaja e ish-presidentit amerikan tė vrarė Xhon Kennedi.
  Por, megjithatė edhe pėr njė lopė duhet tė paguash njė djall e gjysmė para. Adoleshentja mė e pasur nė botė, Athina Roussel, 18 vjeē, pagoi shumėn 320.000 dollarė pėr tė blerė njė lope tė quajtur Esperanca (Shpresa), nė njė ankand nė Sao Paolo pėr tė dashurin e saj, kalorėsin olimpik, Alvaro Affonso de Mirandas
  Neto i njohur ndryshe si Doda, njoftuan organizatorėt e ankandit. Doda, 30 vjeē, i cili ndodhej gjithashtu nė ankand, ėshtė pronar i njė fermė me bagėti. Media lokale njoftoi se kjo ishte blerja mė e madhe e
  adoleshentes miliardere nė Brazil, ndonėse ajo e ka vizituar kėtė vend disa herė pėr tė takuar tė dashurin Doda. Kur mbushi 18 vjeē, Athina Roussel, u bė trashėgimtare e njė shume prej 2.7 miliardė dollarėsh, nė formė parash, pasurish tė patundshme, gurėsh tė ēmuar dhe assetesh tė tjera nga pasuria e gjyshit tė saj, duke u bėrė kėshtu adoleshentja mė e pasur e botės. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:37

  Foshnja nėntėmuajshe plaēkiti njė kamion birra !!!

  Foshnja nėntėmuajshe Beniamin Szczygiel nga Polonia me postė mori denim nga gjyqi nė emėr tė vet, nė tė cilėn thuhet se ka plaēkitur njė kamion birra nga njė shitore me shumicė aty nė afėrsi. Ēka ėshtė mė interesant, nė aktakuzė ėshtė e shenuar se kjo vjedhje ka ndodhur para lindjes sė Beniaminit. Nėna Beata Danskowska - Szczygiel, u habit kur gjeti denimin qė duhej tė paguante prej 1418 zlota (rreth 350 euro), dhe me kėtė rast ajo deklaroi: "Djali im ende nuk mund tė ecė. Ai pi qumėsht e jo birra". _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:41

  Mbaroi udhėtimi nėntėvjeēar rreth botės me biēikletė


  63 vjeēari Dumber Lezhave nga Gruzia pas 9 vitesh udhėtimi me biēikletė rreth botės arriti nė vendlindjen e tij Tbilisi. Ai kishte filluar udhėtimin e tij me 13 gusht 1993, dhe gjatv kėtij udhėtimi ai kishte kalur 250.000 kilometra dhe kishte kaluar nėpėr 262 shtete. Nuk kishte vizituar vetėm Afganistanin, Irakun, Korenė Veriore dhe disa shtete Afrikane, ku nuk ishte i sigurtė pėr shkak gjendjes nė ato shtete. Ai gjatė kėtij udhėtimi kishte ndėrruar 9 biēikleta. Ai nė kėtė udhėtim kishte shkuar pasi i kishte vdekur gruaja, sepse nuk kishte mundur tė rrinte nė shtėpi


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:41

  Avio kompanitė humbin 1.5 milionė ēanta ēdo vit


  Sipas qendrės pėr aerokompani me seli nė Sidney pėr regjionin Azi-paqėsor, aerokompanitė nė kėtė regjion ēdo 90 sekonda humbet njė ēantė e pasagjerit. Ēdo vit harxhimet pėr humbjen e bagazhit nė regjionin Azi-Paqėsor janė 125 milionė dollarė, thuhet nė kėtė komunikatė. Gjithashtu, ēdo vit barten rreth 400 milionė ēantave, prej tyre 1.5 milionė humbin. Ēdo ēantė e humbur kompanisė i kushton rreth 88 dollarė, duke pėrfshirė edhe harxhimet qė bėhen pėr gjetjen dhe dėrgimin e bagazhit tė gjetur. Nė kėtė komunikatė thuhet se pjesa mė e madhe e bagazhit tė humbur mė nė fund gjendet nė duart e pronarit. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:41

  Njė britanez zbuloi aparatin pėr shi


  Njė hulumtues britanez nga universiteti i Edinburgut nė Skoci mori ndihma nė tė holla nga qeveria pėr tė pėrfunduar inovimin e tij tė parė - aparatin e parė i aftė pėr tė formuar re pėr shi, shkruan gazeta londineze Times. Stefan Salter (62) erdhi nė ide duke ndėrtuar njė turbinė tė lartė 60 metra, i cili do tė lėvizė ajrin, e cila do tė thithte ujin nga deti dhe spėrkaste nė atmosferė qė tė formohen retė shiu. Qeveria dha njė shumė prej 160.000 euro pėr kėtė projekt


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:41

  Hitleri ka lindur nė Gjermani e jo nė Austri


  Adolf Hitler ka lindur nė Gjermani e jo nė Austri, nė teritor nė tė cilin ėshtė vendosur si foshnje, njohton gazetari Gjerman Egon Fajn, nė publikimin e tij biografik me titull "Rruga e Hitlerit deri nė Nurnberg". Hitleri gjithmonė ka pohuar se ka lindur me 20 prill 1889 nė Braunauu, njė qytet Austrian nė kufi me Gjermaninė. Fajn, megjithatė, thotė se atė ditė kur ka lindur Hitler, nėna e tij Klara Silkgruber, nė orėt e vona tė natės, kaloi lumin In, e cila paraqet kufirin midis dy shteteve, qė t'ia dėrgojė darkėn tė fejuarit tė tij Alojz Hitlerit, njė doganier i cili ishte nė detyrė nė vendin bavarez Simbah


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:42

  Mjekėt kėrkojnė heqje tė 11-metėrshit nė futboll


  Sipas disa hulumtimeve tė shkenctarėve Britanez, gjuajta e njėmbėdhjet metėrshit nė futboll ėshtė njė rrezik pėr shėndetin e tifozėve. Ky hulumtim u aprovua nė universitetin e Birmingham-it, nė spitalin ku pranoheshin rastet gjatė botėrorit nė futboll 1998. Kėta shkenctarė kanė vėrejtur rritje nė 25% tė sulmeve nė zemėr pasi Anglia nuk ia arriti tė kualifikohej tutje pas gjuajtjes sė penaltive me Argjentinėn.
  Nė kėtė studim tė publikuar nė revistėn British Medical Journal, kėta shkenctarė kėrkojnė heqjen e 11 metėrshave pas mbetjes sė ndeshjes baras nė interes tė shėndetit tė qytetarėve. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:42

  Bėri vetėvrasje pėr tu shėndruar nė fantazmė


  Njė 12 vjeēar nga Malejzia kėrceu nga kati i 8 i njė ndėrtese duke shpresuar se ai do tė shėndrrohet nė fantazmė i cili do tė shėtiste tėrė botėn. Ky djalosh i cili lexonte shumė horoskopin, la njė porosi para se tė kėrcejė nga ndėrtesa, nė kohėn kur e tėrė familja e tij ishte nė gjum. Nė kėtė letėr ai kishte shkruar se nuk po mund tė pres qė tė shėndrrohem nė fantazmė tė lirė nga vdekja natyrale. Ai tha se ai ishte njė fantazmaė pa fuqi, dhe kishte dėshirė tė bėhej fantazmė qė tė shohė tėrė botėn


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:42

  Me orė tė tėra shikon diellin


  Njė indian Bimbesvar Basumatari (24) ka aftėsi, me njė habi tė madhe nga oftalmologėt, pa i mbyllur sytė me orė tė tėra ta shikojė diellin. Specialistėt, megjithatė, thonė se shikimi i diellit pa i mbuluar sytė, vetėm pėr 90 sekonda mund tė shkaktojė djegje dhe dėmitme tė rėnda nė retinėn e syrit. Ai thotė se nuk ndjen asnjė lloj djegje apo iritim, por kjo energji solare atij i ndihmon tė harrojė nė uri dhe etje.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:45

  Pin duhan me veshė dhe fishkėlon me hundė  Njė Indian pi deri 20 cigare njė pas njė, dhe tėrė jetėn e tij ai po tenton tė bėjė inovacione nė shprehitė e tij. Dharmendra Singh pėr kėtė arsye ai filloi tė pijė duhan me veshė, dhe tani kur e ka perfeksionuar mirė punėn, ai do tė provojė njėkohėsisht tė pijė duhan edhe me veshė edhe me gojė. Pėrveē kėsaj Singh ėshtė nė gjendje tė fishkėllej me hundė, dhe mendon se me kėto lloj aftėsi, ai do tė mbahet mend


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:45

  Qėndroi 10 ditė nėn ujė


  Zhytėsi nga Afrika e Jugut, Tim Yarrow qėndroi 10 ditė nėn ujė, pa dalė aspak mbi ujė. Gjatė 240 orėve sa qėndroi nė njė akuarium tė vendosur nė njė shopping-center nė Johanesburg, ai ushqehej me ushqim tė lėngėt, dhe shėndetin e tij kanė pėrcjellė mjekėt. Pas daljes nga akuariumi, Yarrow tha se ditėt e fundit e kishte shumė vėshtirė, sepse maska nė fytyrė kishte filluar ta lėndonte. Yarrow ka thyer rekordin e Anglezit Michael Stivens i cili nė vitin 1986 ka qėndruar 212 orė dhe 30 minuta nėn ujė _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:47

  35 vjete qe jeton nė shpellė

  Njė njeri nga Bosnja dhe Hercegovina po jeton qe 35 vjete nė shpellė, dhe tha se as nuk e ka ndėrmend t'i kthehet civilizimit edhe pas 75 vjetorit tė tij. Dane Banovic nga Konica ia vuri flakėn shtėpisė sė tij nė vitin 1967 pasi ai kishte mesuar se gruaja e tij kishe njė te dashur. Ai tha se njerzit i ishin mėrzitur dhe ka shkuar tė jetojė nė njė shpellė aty nė afėrsi. Ai ka 35 vjet qe po ushqehet me fasule, fara, patate dhe qepė dhe po fle nė krevat nga gjethe peme." Unė e kam djegur tė kaluarėn time, dhe tani nuk kam asgjė pėrveē kėsaj shpelle, dhe nuk kam ndėrmend tė kthehem" tha


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/6/2007, 20:50

  Korea e Veriut

  Ēudia e fundit: Peshk me fytyrė njeriu


  Njė peshk me fytyrė njeriu. Kjo ėshtė ēudia e fundit qė ėshtė zbuluar nė Korenė e Jugut. Mediat korenae kanė shpėrndarė nė gjithė botėn njė video tė njė peshku 19-vjeēar, pamje qė kanė habitur gjithė shikuesit e televizionve dhe pėrdoruesit e internetit. Peshku hibrid ka lindur nga njė peshk normal krap dhe njė krap leshtor, dhe ėshtė gati 80 cm i gjatė. Pronari i rezervatit thotė se fytyrat e tyre, dalėngadalė vitet e fundit po i ngjajnė gjithnjė e mė shumė njeriut. Aq e ēuditshme ėshtė ajo pamje, saqė shumė vetė kanė menduar se ėshtė njė montazh artistik nė photoshop, ose ndonjė ide artistike e organizatės pėr mbrojtjen e kafshėve PETA. Tiparet mė njerėzore janė hunda dhe forma e syve, dhe pamja disi e qeshur e peshqve. Banorėt kanė nisur ta quajnė si njė sinjal tė veēantė lindjen e njė peshku tė tillė, megjithėse nuk mund tė thonė nėse ėshtė njė sinjal i mirė apo i keq. Vetė rritėsit nuk janė nė gjendje tė thonė nėse ia vlen tė rrisėsh kėta lloj peshqish tė frikshėm por njėkohėsisht “shumė njerėzorė” nė rezervate. Ky ėshtė peshku i dytė me fytyrė tė veēantė qė ėshtė zbuluar sė fundi. Njė peshk tjetėr ka qenė me kokė gjarpri i zbuluar po nė kėtė vend. _________________________


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga triniti prej 4/6/2007, 16:23

  shume shume interesante :D:D:D
  bellissima
  bellissima
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 82
  Vendi : n'tok time
  Data e rregjistrimit : 22/11/2007

  default NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga bellissima prej 1/5/2008, 19:00

  NA FAL PER DAMIN SHQIPE....

  Kjo ka qen bileta ce nje familje shqipetare ka gjet kur esht zgjuar ne mengjes.... pasi kan pare mire e mire kan gjetur kte bilet afer portofolave dhe vetem nje ditare pak te prishur .... Kjo ngjarje e pazakonte ka ndodhur mbrem ne nje provinc te Venezias....esht bere si nje gje rutin per fat te keq ce naten ne shtepi te hyn hajdutet. kte fat ka pasur dhe kjo familje shqipetare.... por si duket hajduti ka qellu shum atdhetar dhe kur ka hapur portofolin dhe ka gjet dokume. shqiptar kan len gjithcka por dhe nje leter ku kerkonin falje :D

  ps. nuk dija ku ta hapja kte temen shpresoi te mos kem gabuar Embarassed
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga stavri prej 1/5/2008, 19:11

  aspak bellisima mire bere

  paskan qene hajdut te mire vallai

  eeeeeee te ishine te gjith kshu hajdutet
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 19/6/2008, 14:21

  Dean Mao sapo ka festuar pėrvjetorin e 16-tė tė ditėlindjes dhe ėshtė bėrė baba 3 herė brenda njė dite. E dashura 17-vjeēare, Siobhan Daly lindi disa ditė mė parė, duke i dhėnė titullin Dean Mao-s, “babai mė i ri me trinjakė”. Bebet me emrat Shauny, Summer dhe Savana janė tre vajza identike. Babai i lumtur thotė se kur mori vesh qė ishin tre fėmijė bėrtiti me tė madhe nga gėzimi. “Jemi tė rinj, por do tė jemi prindėrit mė tė mirė nė botė”, thotė ai. “Po presim me padurim tė kthehemi tė pestė nė shtėpi, qė t’i kemi tė gjitha pėr vete”, thotė nėna e re. Familja e re do tė jetojė me nėnėn 48-vjeēare tė vajzės. “Kemi shumė motra dhe vėllezėr, prandaj kujdestarėt nuk do tė na mungojnė”, thotė ba


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  alinos
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga alinos prej 19/6/2008, 14:53

  Nje burre nga Teksasi i quajtur Curtis Lee Robin, ka keq trajtuar jashte ēdo te drejte femijen e tij, 11 vjeēare. Gjate nje kohe pushimi, duke luajtur perjashte, ai(femija) pa-dashje, i ka keputur anteten e autovetures. Prindi i nevrikosur dhe me nje qendrim anti-human, i papergjegjeshem per te edukuar femijen e tij, i ka dhene femijes denimin rende, duke kerkuar qe femija per 30 dite, duhet te flinte se bashku me qenin e shtepis, ne koliben(kasollen) e qenit

  Curtis Lee Robin, per ket veprim i paditur nga komeshijet e tij, u gjend fajtor nga nje gjykat e qytetit ne Orange County ku sipas gjykatesit te kesaj ēeshtje, ai denohet ne baz te ligjit "Agreed Punishment Recommendations", ligj i cili bene mbrotjen ligjore te femijve ne SHBA-, nga te gjitha keq-trajtimet ndaj tyre, deri tek ato te prinderve.

  Curtis Lee Robin, i shpallur fajtor u denua me 8 vjet burgim dhe te paguaj 1000 dollar gjob per ēdo muaj dhe siē tha duke qeshur gjykatesja e kesaj ēeshtje, eshte ai babai i femijes(Curtis Lee Robin) qe tani pas denimit do te flej si qeni ne qelit e burgut Orange County Jail, per 30 netet e femijes." Ndersa per Avokatin John Kimbrough denimi i klientit te tij dhe masat qe ia dhane atij duke ia hequr edhe telefoni dhe te gjitha orendit elektronike do te thote se gjykata e ka marr si shume serioze kete ēeshtje .

  Sponsored content

  default Re: NDODH DHE KESHTU

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2019, 01:57