Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Deti me jep fantazi

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 15/9/2008, 19:21

  Ndodh kur njeriu arrrin te gjeje pak qetesi ,te behet me romantik
  Duke qene romantik njeriu ben mrekulli nga me te ndyshme ,ndihet me i qete ,fluturon....
  Pikerisht ne kete momente fantazon
  Kjo eshte ideja e kesaj teme ketu te sillni vargje fantazine e ketij udhetimi......


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Vizitor prej 15/9/2008, 19:26

  duhet te jesh buz detit mbase aty fantazon.aty gjen gjetesi.ku ka qetesi edhe fantazi.tani sjam buz detit kur te jem
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 15/9/2008, 21:38

  deti me ben te mendoj qe bota esht jo vetem lotdeti me ben te enderroj qe e nesermja do jet plot surpriza
  deti me ben te shikoj pertej imagjinates time
  deti esht shtepia e dashuris time platonike PESHQVE
  Qejfliu
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Qejfliu prej 16/9/2008, 09:18

  Deti - uji i detit me ben te harroj hjekat hahhahaha
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 16/9/2008, 09:21

  deti me ben te qesh kur kujtoj diten e dallgeve
  Qejfliu
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Qejfliu prej 16/9/2008, 09:37

  Deti me ben te mendoj se nen valet e tij je ti!
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 16/9/2008, 09:39

  deti me ben te kujtoj sa vete kan humbur jeten ne te ne 1997
  Qejfliu
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Qejfliu prej 16/9/2008, 09:43

  camarokja_elbasan shkruajti:deti me ben te kujtoj sa vete kan humbur jeten ne te ne 1997

  Hajde imagjinat hajde...
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 16/9/2008, 09:49

  bera gje gabim qefli???????
  Qejfliu
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Qejfliu prej 16/9/2008, 10:05

  Ta fal une gabim, mos u merzit fare.


  Imagjinoj qe te jem ne det i shtrire ne rere dhe pran meje camarrokja ...
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 16/9/2008, 10:07

  po po imagjinim i mire po me ket koh me shi do ish me mire ama
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Vizitor prej 16/9/2008, 11:36

  :luv: Deti me zgjon mjaft kujtime..................
  Femijerine time ,me ben te kujtoj ..............puthjen e pare buze detit e kam dhene
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga stavri prej 16/9/2008, 17:47

  sme jep dhe aq shume fantazi
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Vizitor prej 16/9/2008, 18:09

  ze pse keshtu stavri ..????????????
  stavri
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga stavri prej 16/9/2008, 18:17

  tipe tipe kjo dynja
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 16/9/2008, 19:06

  deti me jep idene qe edhe nen uje mund te jetohet
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:45

  Tė kam enderruar.

  Mbi dritare nata derdh qetsine
  dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
  Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
  njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
  Heshtja mbreteron...
  Dy sy te vegjel ngadalė mbyllen...
  njė buzeqeshje e ėmbėl
  vjedhurazi shikon
  dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
  ***
  Ngadale lundron ne det
  dhe ngritet e fluturon ne qiell
  me dy sy qė shkelqejne atje lartė
  buzeqeshja flet.
  Nata kalon...
  Buzeqeshja mbledhe krahet
  dhe kthehet ne qerdhen e vet...
  Serish heshta mbreteron...
  dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
  Tani dielli i posalindur ndricon
  " Tė kam enderruar,"
  njė ze tingellon
  dhe...
  sėrish heshtja mbreteron...


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:45

  Te puth me mallin
  e dashurise
  e te te kem perhere me vete
  apo te te djeg me zjarrin
  e madh te magjise
  as qe hiri te mos mbetet


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:46

  Naten e mire,rruge e te gjitha hapave
  naten e mire,hene e te gjitha neteve
  naten e mire,prill i te gjitha viteve
  naten e mire,qiell i te gjitha shteteve
  naten e mire,dashuri
  kulmi themeleve.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:46

  Kuptoj se duhet te vazhdosh perpara
  Nje jete te tere
  Ndersa e imja eshte gjysem e ndricuar
  Endrrat e mia me zgjojne dyshime
  Duke me dhene lajmet e trishta
  Se dashuria e vertete
  Eshte me jete te shkurter
  Do te mbetet me kohe
  Vecse te qendroj me dhimbjen e shpirtit tim
  Qe sic sheh do me drejtoje ne varr!


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:47

  te te them te dua,
  kam frike se vuaj...
  kur ti nuk ma thua,
  kujton se une luaj..
  eshte ndjenje e vertete,
  qe do rroje perjete.......


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/9/2008, 19:48

  Dy sy te bukur u bene gjahtare te zemres time
  Cdo nate ata me linin zgjuar
  Ndersa diten humbisja ne enderrime
  Dhe fillova te dua shkelqimin e tyre fatal

  E u fala atyre me te zgjarrten ndjenje
  Po c'me falen ata valle?
  Sa keq qe syve u besova
  Se brenda ata qene bosh, pa kuptim
  Vec bukurine tek lexova
  por me kot u mundova
  Te gjej Dashurine.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  majorka
  majorka
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 54
  Data e rregjistrimit : 09/09/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga majorka prej 16/9/2008, 20:01

  komplimenti GISHTEZA
  shume te bukura keto vargje
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Vizitor prej 17/9/2008, 12:54

  bukur gishteza
  camarokja_elbasan
  camarokja_elbasan
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 334
  Mosha : 34
  Vendi : atje ku leh qeni shtrire
  Puna : uuuuuuuuu ekonomiste
  Loisirs : aha translate se nuk kuptoj
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga camarokja_elbasan prej 17/9/2008, 13:12

  deti me ben te mendoj sa miq kam pertej tij

  Sponsored content

  default Re: Deti me jep fantazi

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 13/7/2020, 07:22