Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Klea
    Klea
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 731
    Data e rregjistrimit : 11/03/2009

    Dilemat e mia, si tė veproj ? Empty Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Mesazh nga Klea 1/12/2009, 23:20

    Unė qė po ju shkruaj jam njė vajzė 18 vjeē dhe besoj se gjendem nė njė situatė vėrtet tė komplikuar. Jam dashuruar marrėzisht mbas njė burri tė martuar dhe ēuditėrisht ndjehem shumė mirė pranė tij. Mė duket sikur ai ėshtė njė shtyllė shumė e fortė pėr mua dhe njė strehė, tek i cili unė do tė gjej gjithmonė mbėshtetjen time. Jam e ndėrgjegjshme pėr faktin se ajo ėshtė njė lidhje e gabuar dhe qė ai nuk ėshtė personi i pėrshtatshėm pėr mua, pasi dhe diferenca shumė e madhe nė moshė ka ndikimet e saj, por qetėsinė dhe lumturinė qė ai mė fal, mė duket sikur nuk e gjej asgjėkund tjetėr momentalisht nė jetėn time. Ai ėshtė gjithmonė kur unė kam nevojė dhe asnjėherė nuk jam ndjerė e zhgėnjyer prej tij sa herė qė kam pasur nevojė pėr prezencėn e tij, por ajo qė mė shqetėson ėshtė opinion i tė tjerėve, mendimi i bashkėmoshatarėve tė mi pėr lidhjen qė unė kam. Nuk dua dhe as nuk mund tė imagjinoj se ē'mund tė ndodhė nėse kjo histori do tė dilte nė pah. Jam e bindur qė familja ime do tė kishte njė reagim "tė frikshėm" ndaj meje, pasi pėr ta ėshtė e paimagjinueshme qė unė, vajza e tyre tė kem marrėdhėnie me njė burrė tė martuar. Por ndjenjat e mia janė shumė mė tė forta se logjika dhe arsyeja ime, ndaj mendoj se gjendem nė njė udhėkryq tė pashpresė pėr veten time. E di qė kam marrė njė drejtim tė gabuar dhe pėrsėri nuk mundem tė frenoj veprimet e mia. Ēdo pjesė e trupit dhe mendjes time ėshtė e tėrhequr prej tij, duke mė shkaktuar njė ēorientim total nė kėtė periudhė tė jetės sime.
    si mendoni si duhet vepruar ne keto momente
    shaban cakolli
    shaban cakolli
    Pena e arte
    Pena e arte


    Numri i postimeve : 4940
    Data e rregjistrimit : 01/06/2007

    Dilemat e mia, si tė veproj ? Empty Re: Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Mesazh nga shaban cakolli 11/12/2009, 11:09

    Dilemat e juaja janė tė dhimbshme

    Ju jeni ajo qė duhet tė kapėrceni kėtė prag dileme,kuptohet e vėshtirė,qė kėrkon hap tė matur dhe qė hap portėn tuaj.Udhėkryq tė pa shpresė nuk ka,kur tė dilni nė kėtė udhėkryq meodomos ju do tė zgjidhni njėrin hap vendimarrės.Kėtu ka dy gjėra:Ju nuk mund tė veproni kundėr vetės.Fundja ju mė parė do veproni kundėr qdo kujt tjetėr se sa kundėr vetės.Ju nuk jetoni pėr opinjonin por pėr vetėn tuaj dhe ėshtė e kotė nėse tėrė opinjoni do tė kishte imazh pėr ju,nėse shpirti juaj mbetet i trazuar.Dashuria ėshtė sa e mirė ,aq edhe e keqe,ajo vepron sipas ndjenjave dhe ndjenjat nuk pyesin pėr diferencėn por pėr shpirtėroren.Megjithatė kjo dilemė nuk zgjidhet me nervozizėm dhe kokėfortėsi,kjo duhet tė mirret qetė dhe durueshėm.UROJ Tė ZGJIDHET Nė FAVORIN TUAJ;ASHTU SI JU DONI:
    Hannah
    Hannah
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 181
    Vendi : Shume larg...!!
    Data e rregjistrimit : 18/12/2009

    Dilemat e mia, si tė veproj ? Empty Re: Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Mesazh nga Hannah 22/12/2009, 23:17

    Thone te shkatrosh nje fole s'do mund te kesh kur folen tende.
    Gjithsesi nese dashuria eshte e dyanshme edhe kete e thone ndegjoje se cfare te thote zemra.
    roby
    roby
    Anetar
    Anetar


    Numri i postimeve : 434
    Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    Dilemat e mia, si tė veproj ? Empty Re: Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Mesazh nga roby 25/12/2009, 11:52

    uaaaaaaaaaaaaaaa po shif maj moter se kjo e jotja mbase eshte edhe kalimshi edhe ky burri i martuar e ka pak eksperienc e din si te mashtroje. mendimi im eshte shkon ban nje dush me uje te ftofte edhe pastaj hajde flasim....

    Sponsored content


    Dilemat e mia, si tė veproj ? Empty Re: Dilemat e mia, si tė veproj ?

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 2/5/2024, 14:27