Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Pėrdorni buzėkuq tė ri dhe seksi

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Pėrdorni buzėkuq tė ri dhe seksi

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 19/6/2010, 20:17

  Netėt janė mė tė gjatė sidomos gjatė ditėve tė vjeshtės kėshtu qė ėshtė mirė tė pėrdorni buzėkuq tė ri dhe seksi.
  Lyerja e trashė e buzėve me buzėkuq ėshtė shumė nė trend kėtė sezonė me shminka tė trasha ku favorizohen ngjyrat e forta.
  Sa mė i errėt aq i mėrzitshėm ėshtė shkėlqimi pėr vajzat seksi – kėshtu qė hijet janė perfekt pėr kėtė periudhė.

  Hapi parė!


  Filloni duke zgjedhur ngjyrėn.
  Tė gjitha kompanitė e kozmetikės tashmė kanė prezantuar gjėrat e tyre kėtė sezonė, kėshtu qė merreni ngjyrėn me sensacionale qė ju pėrshtaten pėr lėkurė.
  Ngjyrat pėr zeshkanėt: tė pasura, me hijezime qė ju bėjnė seksi dhe kryesisht tė kundėrta me ngjyrėn e saj. Kėshtu zgjidhni tė kuqen klasike, tė kaftėn e ēelėt dhe vjollcėn e theksuar.
  Pėr biondet pėrdoret ngjyra e zbehtė: shmanguni nga ngjyrat me ngjyrė tė dhezur, pasi qė mund tė dukeni si tė sėmura apo tė porsa dala nga banio.
  Nė vend tė tyre pėrdorni hijezime qė janė mė pak tė ndezura, siē janė ngjyra rozė apo ajo mjaltė.
  Brunet tė pėrdorin ngjyrė vaji: Brunet mund tė vishen me ngjyra seksi, tė trashin buzėt kryesisht me ngjyrė tė kuqe tė ndezur, ngjyrė tė kuqe tė errėt apo tė kuqėrremtė.
  Raca e kuqe: Nėse jeni racė e kuqe dhe keni flokė tė tilla atėherė medoemos shmanguni nga ngjyrat e ndezura. Nė vend tė kėsaj pėrdorni hijezim mė tė lehtė ngjyrė portokall ose ngjyrė tė kafe.

  Hapi i dytė

  Merrni njė laps tė hollė buzėsh me ngjyra natyrale dhe hijezojeni njė vijė nė buzėve tuaja, duke e theksuar buzėt dhe duke i bėrė si njė gjeth.
  Kjo pamje do t’i jepte njė definim shumė tė mirė buzėve dhe do t’i mbronte nga ndonjė plasaritje nga tė ftohtit.

  Hapi i tretė

  Hidhni sa mė shumė buzėkuq nė buzė. Gjithmonė pėrdorni ngjyrat qė mund tė ndreqen me ndonjė brushė dhe gjithmonė tė jenė tė mbuluara bukur.

  Hapi i katėr

  Hiqni ndonjė njollė nga buzėt nėse ju kanė njollosur ato me ndonjė shami. Kjo i ndihmon theksimit mė tė mirė tė ngjyrės, pėrndryshe nuk mund tė zgjat shumė.

  Hapi i pestė

  Ngjyrosni me pluhur pudėr me sasi tė vogėl. Kjo do t’ju jepte ngjyrėn pėrfundimtare ngjyrės e cila do duket natyrale.

  Hapi i gjashtė

  Rifreskoheni ngjyrėn finale me brushė. Ajo mund tė dėmtohet nga ndonjė prekje e rastit gjatė ditės apo nė mbrėmje, por ngjyra do ju zgjat me orė tė tėra.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 3/7/2020, 20:56