Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 8/2/2011, 15:42


  Njė bandė e burrave tė armatosur me ēekiēė provoi tė plaēkiste nė njė dyqan tė Rolexit nė Northampton tė Anglisė, por supergjyshja i pėrzuri tė gjithė duke i rrahur me ēantė.

  Gjashtė burrat me helmeta nė kokė provuan ta vidhnin dhe tė merrnin gjėrat me vlerė nga raftet e dyqanit tė Rolexit dhe derisa personeli i frikėsuar nuk dinte si tė reagonte dhe me panik vraponin nėpėr dyqan, duke u pėrpjekur t’i lėshonin roletat e vitrinave, nga kėndi doli gjyshja dhe me ēantė filloi t’i rrihte hajnat.

  Kriminelėt filluan tė iknin, por pa sukses, dy prej tyre u rrotulluan me skuter dhe shpejt u arrestuan.

  Gazeta britanike Daily Telegraph shkruan se janė arrestuar katėr persona tė moshės prej 18, 22, 25 dhe 39 vjeē. Policia ende ėshtė nė kėrkim edhe tė dy personave tjerė.
  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 8/2/2011, 15:44

  Ēifti martohet midis 300 mijė protestuesve
  Kajro, 7 shkurt - Ahmed Zaafan dhe Ola Abdel Hamid patėn dasmėn mė tė madhe qė ėshtė bėrė ndonjėherė. Nė fakt, nė dasmėn e tyre ishin prezent rreth 300 mijė protestues. Pėr fat, nuk brengoseshin se ku do t’i vendosnin. Ēifti u martua gjatė protestave nė Kajro, dhe atė nė Sheshin Tahrir.
  Ēifti kishte kampuar vullnetarisht pėr dhjetė ditė nė Sheshin Tahrir, si dhe shumica e egjiptianėve, qė po protestojnė kundėr presidentit Hosni Mubarak.
  Siē deklaroi Zaafan pėr agjencinė Reuters, i cili ėshtė farmacist me profesion, ata mund tė zgjidhnin: ose tė lėnė miqtė, tė largohen nga sheshi dhe tė bėjnė dasmėn nė ndonjė sallė larg zhurmės sė protestuesve, ose tė qėndrojnė me miqtė e bashkėmendimtarėt dhe tė festojnė njė nga ditėt mė tė lumtura tė jetės.
  “Zgjodhėm opsionin e dytė. Kėta protestues tani janė familja jonė. Kemi qeshur, qarė e protestuar nė ditėt e fundit. Ola dhe unė dėshirojmė tė ndajmė lumturinė me tė gjithė miqtė tanė”, deklaroi Zaafan.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 8/2/2011, 15:45

  Vritet nga gjeli gjatė dyluftimit
  Kaliforni, 8 shkurt - Njė njeri, i cili mori pjesė nė njė luftim tė paligjshėm tė gjelave, vdiq pasi u godit nė kėmbė nga njė gjel, qė kishte tė lidhur njė thikė.
  Jose Luis Ochoa (35) nga Lamont nė Kaliforni u shpall i vdekur nė njė spital rreth dy orė pasi u plagos mė 30 janar, transmetojnė mediet britanike.
  Autopsia pėrfundoi se Ochoa vdiq nga njė “lėndim i mprehtė” aksidental nė pulpėn e kėmbės.
  Ochoa dhe spektatorėt e tjerė u larguan para se autoritetet tė arrijnė nė skenėn e dyluftimit tė gjelave.
  Policia gjeti pesė gjela tė vdekur dhe dėshmi tė tjera pėr dyluftimin e gjeleve nė atė vend.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 8/2/2011, 15:46

  Ishull vetėm pėr biondet nė Maldive
  Maldive, 7 shkurt - Njė kompani lituaneze, ka nė program tė ndėrtojė nė Maldive njė “Luxury Resort” drejtuar tėrėsisht nga femra bionde.
  Ideja e ēuditshme e kompanisė do tė ndėrtohet mbi njė atol tė Maldive nė formėn e njė kėpuce me takė.
  Njoftimi ėshtė bėrė nga udhėheqėsit e Olialia, njė kompani lituaneze qė punon prej disa kohėsh edhe nė fushėn e turizmit.
  Kėto ditė kompania ka paraqitur njė projekt tė vėrtetė unik: tė ndėrtojė njė vendpushimi tė madh luksoz nė njė nga 1200 ishujt e vegjėl tė Oqeanit Indian e qė do tė jetė i populluar vetėm me femra bionde, transmeton NOA.
  Njė nga qėllimet e kėsaj nisme, thonė ata, ėshtė pėr tė sfiduar klishenė se biondet janė mė pak tė menēura dhe tė demonstrojmė se si njė zinxhir i madh biznesi qė do tė drejtohet vetėm nga biondet mund tė ketė njė sukses tė madh.
  Megjithatė, jo tė gjithė e kanė mirėpritur kėtė iniciativė. Mė kritike duket se janė femrat qė jetojnė nė arkipelag, e cila ėshtė me shumicė myslimane. Kėta tė fundit akuzojnė shoqėrinė lituaneze se ka krijuar njė projekt racist qė ėshtė nė kundėrshtim dhe me ligjet lokale (njė marrėveshje nė mes tė ndėrmarrjeve shtetėrore obligon nė fakt investitorėt qė tė kenė njė staf prej me tė paktėn 50% rezidentė nė Maldive.
  Problemi ėshtė se nė Maldive shumė pak vajza janė bionde.
  Pėrveē kėsaj, ligjet evropiane ndalojnė rekrutimin e stafit bazuar nė pamjen e tyre fizike.
  Ėshtė e paqartė sesi ky ishull do tė krijohet, por Olialia siguron qė tė gjitha projektet dhe lejet janė gati. Projekti pėrfshin jo vetėm njė resort turistik, por njė qytet tė vėrtetė me flokėverdha.
  “Ishulli i biondeve do tė jetė gati nė fillim tė vitit 2015 dhe do tė jetė Parajsa nė Tokė” – thotė drejtori i projektit, Giedre Pukiene.
  Nė ishull do tė ndėrtohen jo vetėm hotele, por edhe qendra relaksi, piceri, vende pėr argėtim dhe pėr sport. Do tė ketė dhe njė qendėr tė quajtur Pretty Women pėr tė mėsuar tė ftuarit se si tė duken mė tė bukur dhe tė pėrsosur.
  Nė “Ishullin e biondeve” mund tė shkohet me aeroplan ose me anije.
  Organizatorėt kanė menduar tė krijojnė njė shėrbim tė veēantė pėr fluturimet dhe drejtimin e jahteve, ku pilotėt dhe komandantėt do tė jenė femra flokėverdha.
  Ndėrkohė qeveria Maldive mohon tė ketė marrė ndonjėherė njė propozim tė tillė.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga Vizitor prej 21/2/2011, 20:24

  interesante, e bukur eshte bota sikur mos te egzistonte politika!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/3/2011, 08:56

  vertete interesante

  Sponsored content

  default Re: Supergjyshja i rreh hajdutat me ēantė

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 13/7/2020, 08:42