Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

  datat e lindjes

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore


  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  datat e lindjes Empty datat e lindjes

  Mesazh nga **GISHTEZA** 14/5/2012, 23:00

  Kuptojeni ēfare fshehtesish permban data juaj e lindjes.
  Njerezit e lindur ne diten e pare te muajit jane si sheqeri dhe kripa. E shprehin dashurine dhe kurre nuk terhiqen ne qetesi. Mos ua zini per te madhe.
  Personat e lindur me daten dy jane nje mur i vertete. Te qendrosh prane tyre eshte nje nder i madh, por eshte shpate me dy tehe. Kurre nuk efalin “tradhtine”.
  Ata persona qe kane lindur me daten tre jane te forte si guri. Nese nje person u futet ne koke, kurre nuk terhiqen prapa. Me te do ta kene te veshtire, por as pa te nuk munden.
  Personaliteti i personave te lindur ne kete date(4) eshte shume i luhatshem. Edhe kur jane te qete ankohen, ndersa dashuria me ta kurre nuk do te jete e sigurt.

  Peseshen mund ta radhitni me nje gote te mbushur me mjalte, por nen ate mjalte gjendet uje. Te arrish deri te zemra e tyre nuk eshte fare e lehte, prandaj me mire eshte te mbeteni te aty.
  Njerezit qe kane lindur ne kete date(6) jane njerez besnike dhe njerez te fjales. Ate qe e paralajmerojne, ate edhe e bejne. Eshte e lehte t’i lendosh, sepse jane shume te ndjeshem.
  Shtateshet jane sikur zogjte ne vere. Pak ne qiell, e pak ne toke. Jane vezhgues te mire, por edhe jane shume argetues.
  Ata qe kane lindur me daten tete jane si aktoret e teatrit. Rolin e presin per nje kohe te gjate, e kur ta fitojne ate rol, natyrisht se e bejne si duhet, por nje gje te tille e bejne vetem sipas menyres se tyre.

  Nenteshet jane si nje guace qe hapen, apo me mire te themi jane si kermijte qe behen flutura. Por, shpejt mund te “vriten” nese nuk i ushqeni me dashuri.
  Te lindurit ne kete date (10) e kane nje personalitet te ngjashem me breshkat. Gjithmone arrijne ne cak, pa marre parasysh sa kohe u duhet, pa marre parasysh se sa shume u duhet te udhetojne dhe pa marre parasysh sfidat.
  Njembedhjeteshet jane si deti. Jane njerez te pazbuluar dhe mjaft terheqes, por mund te jene edhe te rrezikshem po i mashtruat. Mos u premtoni diēka qe nuk mund ta permbushni.
  Numri dymbedhjete e ka nje personalitet te ngjashem me patat. Kurre nuk jane te rehatshem nga brenda, por te qete perbrenda. Bejne mire duke e demtuar veten e tyre.

  Keta njerez (te lindurit ne daten 13) jane shume interesante. Jane disi sikur hithrat. Derisa ju dashurojne falin gjithēka, madje edhe tradhtine.
  E katermbedhjeta eshte numer luanesh. Gjahtojne derisa ta kapin prene, por nese nuk ju pelqen aroma e hedhin. Jane shume te menēur
  Te lindurit ne daten 15 jane persona shume kembengules dhe kurre nuk dorezohen. Dashurojne derisa te digjen. Jane persona me stil.
  Personat e lindur ne kete date (16) jane sikur nje dru bambusi. Eshte e lehte t’u afroheni, sepse pothuajse e pranojne secilin. Jane te durueshem derisa dikush t’u shkoje ne nerva.
  Personat e lindur ne kete date (17) jane persona te mire dhe shume te kujdesshem. Gjithmone e kane zgjidhjen ne duart e tyre.
  Njerezit e lindur ne daten 18 jane si koralet. Veshtire arrihet deri tek ata, por kur t’i rrembeni jane nje zbukurim ne vete. Digjen perbrenda, por veshtire e tregojne kete.

  Ate te dates 19 jane njerez me shpirt te thelle. Pa marre parasysh se ku shfaqen, gjithnje i lene shenjat e tyre pas.
  Keta persona (te lindurit ne daten 20) kerkojne siguri, e kane te veshtire te percaktohen per diēka, sepse nuk jane edhe aq te sigurt ne veten e tyre.
  Jane njerez me njeqind kembe te lindurit ne daten 21. Eshte nje bashkim interesant midis luftes dhe dashurise. Pernjehere kerkojne shume. Perhapen ne te gjitha anet dhe e kane veshtire te mblidhen.
  Jane njerez te ngrohte dhe plot ndjenja per te tjeret, te lindurit ne 22. Jane shume te vetedijshem rreth mundesive te tyre dhe kurre nuk i tejkalojne ato.

  Personat e dates 23, ne njeren ane, kane deshire t’i provojne gjerat, por preferojne te qendrojne anash dhe te shikojne. Shpeshhere jane te paparashikueshem.
  Keta persona (24) jane njerez te organizuar dhe mjaft stabil. Nganjehere nuk e durojne barren, por vetem atehere kur te jete teper e rende.
  Personat e dates 25 kerkojne shume pak nga vetja e tyre, por dhurojne shume. Me me deshire pyesin, sepse nuk kane deshire te gabojne. As gabimet e te tjereve nuk i pranojne lehte.
  Keta njerez (te dates 26) ndryshe njihen si elefante. Me me deshire do ta heshtnin nje sulm se sa ta kthejne me lendim.
  Fati nuk i tejkalon kurre, personat e dates 27, patjeter do t’i gjeje. Edhe pse jane te degjueshem, shpesh nuk i degjojne te tjeret.
  Keta persona (28) jane te njohur si njerezit “toke”. Luftojne per te drejtat e tyre, edhe pse shpesh humbin. Jane aktive dhe te zjarrte, deshirojne ta ndryshojne boten dhe rregullat.

  Te lindurit ne daten 29 kujdesen shume per gjerat e tyre. Jane shume romantike, ne te shumten e rasteve kete e heshtin, por e tregojne me veprat e tyre.
  Personat e lindur ne kete date (30) njihen si mace. Bejne ate qe e mendojne.
  Keta jane njerez shume te vetedijshem dhe krenare (te lindurit ne daten 31). Edhe pse deshirojne te flasin shume, nuk zbulojne edhe aq per veten e tyre
  ``Blerta``
  ``Blerta``
  moderator
  moderator


  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 38
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  datat e lindjes Empty Re: datat e lindjes

  Mesazh nga ``Blerta`` 20/5/2012, 14:03

  (16) jane sikur nje dru bambusi. Eshte e lehte t’u afroheni, sepse pothuajse e pranojne secilin. Jane te durueshem derisa dikush t’u shkoje ne nerva.

  lol!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  datat e lindjes Empty Re: datat e lindjes

  Mesazh nga shaban cakolli 21/5/2012, 12:33

  eshte gaforre,gaforret hecin mbrapsht,ia kam friken mbrapshmerise
  avatar
  dalinda
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur


  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 11/12/2012

  datat e lindjes Empty Re: datat e lindjes

  Mesazh nga dalinda 13/12/2012, 11:32

  super...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  datat e lindjes Empty Re: datat e lindjes

  Mesazh nga shaban cakolli 18/12/2012, 18:05

  po data e juaj?

  Sponsored content


  datat e lindjes Empty Re: datat e lindjes

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė 23/9/2023, 15:15