Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

  Si tė fshini pėrgjithmonė llogarinė e Facebook-ut?!

  **GISHTEZA**
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore


  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  Si tė fshini pėrgjithmonė llogarinė e Facebook-ut?! Empty Si tė fshini pėrgjithmonė llogarinė e Facebook-ut?!

  Mesazh nga **GISHTEZA** 9/2/2013, 14:46

  Nuk mund mė ta durosh llogarinė nė Facebook? Ju mundeni ta fshini llogarinė tuaj tė Facebook-ut, me pak durim.

  Sė pari, duhet tė bėjmė tė qartė dallimin midis “deactivating your account” dhe fshirjes sė vėrtetė.

  Ēaktivizimi i llogarisė sėFacebook-ut ėshtė njė proces mjaft i shpejtė e i lehtė, por kjo mėnyrė do tė fshehė vetėm profilin dhe informacionet vetjake, por jo fshirjen nga serverėt e Facebook-ut.

  Pėr tė ēaktivizuar llogarinė tuaj, vizitoni menynė “Security Settings” (klikoni shigjetėn mė poshtė nė kėndin e sipėrm nė tė djathtė tė ekranit dhe zgjidhni “Account Settings”, mė pas klikoni “Security” nė kolonėn e majtė), kliko linkun “Deactivate your account” dhe ndiqni udhėzimet. Keni ndryshuar mendje? Mjafton tė hyni pėrsėri nė llogarinė tuaj tė Facebook-ut dhe profili do tė jetė pėrsėri aktiv.

  Por nėse doni ta fshini pėrgjithmonė llogarinė tuaj? Sigurisht qė mundeni, por mė parė duhet tė plotėsoni njė sėrė etapash, por procesi nuk ėshtė i menjėhershėm.

  Ja se si mund tė veproni:

  1. Hapi i parė ėshtė gjetja e link-ut pėr tė fshirė llogarinė tuaj.

  Njė mėnyrė ėshtė tė kėrkosh “Delete account” nė Qendrėn e Ndihmės sėFacebook-ut, ose thjesht tė klikoni kėtė link.

  2. Hapi tjetėr ėshtė tė shkoni nė faqen e paralajmėrimit “page warning”, e cila tė informon se ēfarė ndodhė nėse llogaria juaj fshihet, domethėnė, qė nga ēasti qė llogaria fshihet, ju nuk mund jeni nė gjendje tė riktheni tė dhėnat tuaja. Gati pėr tė vazhduar? Kliko butonin “Delete My Account”.facebook deactivate

  3. Pėrsėri do t’ju shfaqet njė dritare me njė paralajmėrim tjetėr: “A jeni gati pėr ta fshirė pėrfundimisht llogarinė tuaj? Jeni tė sigurt?”

  Fusni fjalėkalimin dhe kodin e sigurisė “captcha” (grup shkronjash tė rastėsishme, tė cilat sigurojnė qė ju nuk jeni “spambot” )

  4. Gjithēka nė rregull? Kliko butonin “OK” dhe mė pas kontrollo postėn elektronike pėr e-mail-in qė konfirmon se doni ta fshini pėrfundimisht llogarinė tuaj. Ju keni 2 javė kohė tė ndėrroni mendje pasi keni kėrkuar pėr ta fshirė llogarinė e Facebook-ut.

  5. Tani vjen ēėshtja-kohė. Facebook-u nuk do ta fshijė menjėherė llogarinė. Ju duhet tė prisni plotė 14 ditė qė profili juaj tė fshihet pėrgjithmonė. Nėsekeni dyshime gjatė pritjes dy-javore, hyni pėrsėri nė llogari dhe klikoni butonin "Cancel Deletion".

  6. Sė fundmi: edhe pasi Facebook–u e ka fshirė pėrfundimisht llogarinė tuaj, disa tė dhėna do tė mbeten rezervė nė serverė pėr 90 ditė. Pas kėsaj kohe, tė dhėnat e tjera do tė fshihen tėrėsisht nga Facebook-u.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  Si tė fshini pėrgjithmonė llogarinė e Facebook-ut?! Empty Re: Si tė fshini pėrgjithmonė llogarinė e Facebook-ut?!

  Mesazh nga shaban cakolli 27/3/2013, 20:40

  cte bejme pa fb,tani LeXo

   Ora ėshtė 23/9/2023, 13:44