Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  >> Poezi dashurie <<

  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 13:49

  Pse me krijove o perendi
  qe te vuaj per dashuri
  pse me lindi nena ime
  qe te jem veq kujtime
  oh kjo jet sa e shkret
  un pa ty vetem me ndejt>> Poezi dashurie << 020106TA234_prv
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 13:52

  rruget jan te gjata
  netet jan pa fund
  qendroj larg teje
  e ste gjej askund
  eja ti pran meje
  mos me le n'vetmi
  lejoma te puthi nje her
  dhe t'a kaloj ket merzi
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 13:55

  un dhe ti
  ti dhe une
  me nje fjale
  TE DUA SHUME
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 22:47

  ne thellesine e zemres time
  esht vendos nje emer
  pergjithmone kte emer
  do ta mbaj ne zemer
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 22:59

  ore djal more djal
  po ti them nja dy tri fjale
  si e ke nis hiq mir se ki
  po veq vazhdo se vet e di

  kur te lodhesh nga kjo loje
  mos mendo te kthehesh perseri
  se edhe un di te jetoj
  ta bej jeten sikur ti
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 4/7/2007, 23:01

  njeriu pa dashuri
  si nena pa femi
  buza e pa puthur
  si lulja e keputur
  zemra ne vetmi
  si bora ne shi
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga triniti prej 5/7/2007, 00:32

  goood blertaaaaaaaaa , paske qene e tmerrshme per cik dashuri mi :D:D:D :P:P:P
  <<<blerta>&gt
  <<<blerta>&gt
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Vendi : london
  Data e rregjistrimit : 04/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga <<<blerta>&gt prej 6/7/2007, 06:46

  thjesht poezi me triniti
  >> Poezi dashurie << 030105_emYA4_prv
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga triniti prej 10/7/2007, 19:40

  hahahahaha, vazhdo mi zemer se i kishe te bukura
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 13/7/2007, 12:49

  trinti trinti shume te dua
  po ti zemer pse nuk me do mua
  jam ketu dhe me shpirt po recitoj
  o sa shume, po shume fare, une te dashuroj
  triniti
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga triniti prej 17/7/2007, 07:35

  :ne qef: :ne qef: :ne qef:

  wooow sa shume u emocionova
  keto vargje kur i lexova
  cdo fjale me ndjenja ishte plot
  o sa e bukur po me duket dita sot :D:D:D
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 17/7/2007, 15:31

  yyy sa i lumtur sot une jam
  zemren time shume e gezova
  per te, nje puthje gjigande kam
  dhe i lumtur ndjehem qe me te u dashurova
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 35
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 9/8/2007, 12:03

  Te te them TE DUA
  kam frike se gaboj.
  Te te them S"TE DUA
  kam frike se s'me kupton.
  Te te them JE HIJE
  kam frike se s'me beson.
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 10/8/2007, 13:15

  me thuaj cte duash
  prape nuk te besoj
  dua qe per mua te mos vuash
  me beso, TE DASHUROJ
  Xha Ademi
  Xha Ademi
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 127
  Mosha : 72
  Vendi : Republika e Kosovės
  Puna : poet i vockėl
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default NEKTARI SHERUES

  Mesazh nga Xha Ademi prej 14/8/2007, 09:53

  A bėn more edhe unė tė merrem me kėtė temė. He, edhe unė dikur isha i ri si ju tash.

  "Kur e qet fjalen prej goje
  si magnet mė pėrvetėson,
  ma ke gjuhen mjalt nė hoje
  jetė e shpirtė mi ėmbėlson".
  (...nga "Lulja qė sheron"...)
  _______
  ____
  "Vetėm unė kėtė fat e pata
  tė shijoj at ėmelėsi,
  si njė orė mė kalonte nata
  ohaaaaa-ah
  kur ajo mė mbante nė gji".

  Hajt pra, paqit fat nė jetė dhe dashuri.

  Dashuroni, dashuroni, dashuroni,
  jeta vetėm njėherė jetohet.
  Por, mėsim as punė mos i harroni
  se pa kėto, mirė nuk jetohet.
  Nga xhaxhi Adem
  avatar
  ***don_gesi***
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 9
  Data e rregjistrimit : 26/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ***don_gesi*** prej 14/8/2007, 12:32

  po shkruaj dhe un nje poezi...

  puna e dashuris eshte si puna e kajsis
  te shijon kur i ha tulin
  dhe mbaron kur i fut shulin
  por kur shkon puna ke berthama shkon
  mardhenja si neper drama.
  avatar
  ***don_gesi***
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 9
  Data e rregjistrimit : 26/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ***don_gesi*** prej 14/8/2007, 12:43

  ne ballkon rrija une
  ne ballkon rrije dhe ti
  buke e gjalpe haja une
  buke e gjize haje ti
  ........oh c dashuri
  avatar
  ***don_gesi***
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 9
  Data e rregjistrimit : 26/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ***don_gesi*** prej 14/8/2007, 12:45

  E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy

  E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy

  E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton

  E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon

  Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
  ..............
  avatar
  ***don_gesi***
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 9
  Data e rregjistrimit : 26/07/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ***don_gesi*** prej 14/8/2007, 12:47

  zemra zemres
  i bon lutje
  dashuria e par
  fillon me Puthje
  zemra e femres
  esht hotel
  kush don hyn
  e kush don del
  po zemra e mashkullit
  esht si gur kush hyn
  brenda nuk del kurr...
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 35
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 18/8/2007, 12:31

  E larget me duket kjo dashuria jote
  E pabese nga mbremja deri ne mengjes
  Pasion i fal cdo femre qe takon
  Mua me hijen e dashurise tende me le te vdes...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 18/8/2007, 16:19

  largesine nuk e shpika une
  te jete per mua rrija me ty
  por me beso nuk kam cbej me shume
  pervec se te te mendoj ty dhe vetem ty
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 35
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 21/8/2007, 12:29

  Mos ia hidh fajin largesise
  Ate te pakten mos e impliko
  Ti ke filluar te me harrosh
  Guxo e thuaj qe do e mohosh ...
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 21/8/2007, 12:40

  nuk e kuptoj si mund ta mendosh
  qe une ty mund te te harroj
  absurd fakti qe nuk arrin ta kuptosh
  qe vetem ty TE DASHUROJ
  kiss_today
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 35
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 25/8/2007, 10:19

  Si me mendon nga mbremja deri ne mengjes
  Kur cdo rast qe te jep jeta te me tradhetosh
  E shfrytezon ne menyren me te pabese???
  MiLaN
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 26/8/2007, 10:55

  te mendoj nga mbremja ne mengjes
  jemi larg, te tradhetoj se nuk dua te vdes
  dua per ty te jetoj
  e vetmja menyre eshte: me zemer te te dashuroj

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 3/7/2020, 20:16