Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+23
Nike
Morena
Shpirti-Shejt
bluu
Erisel
bellissima
**angelo-nero**
stavri
shaban cakolli
BLOODY_ALBOZ
shkodranja_yll
dano
kecka
``Blerta``
maca
merita
Bardh
***don_gesi***
Xha Ademi
kiss_today
MiLaN
triniti
<<&gt
27 posters

  >> Poezi dashurie <<

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli 18/3/2010, 20:42

  ljhh te bukura
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar


  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 42
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena 19/3/2010, 13:17

  Kerkova fjalen e dlire,
  atje ,
  ku heshtja ka mbreterine!
  E gjeta ,
  e mbeshtolla mire.
  Jam fjale shpirti -me tha!
  Me lesho ngadal,
  ne nje vend ku mund te pushoj -
  ku vertete jam e Lire !!
  Nga une mos ike ,
  nga une mos ke frike!
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 20/3/2010, 16:51

  Thon se bukuria rrall herė
  vjen para syve qė ta shohesh
  sa me rrall pran trupit pėr ta
  ndjer, jan keto mrekulli
  qe un degjoj per ty
  por vall a do te ishte
  ky realiteti i ėmbėl pėr
  ate qe kam degjuar,
  shpresoj te jet keshtu
  qe ndryshe quhet parajsa
  e rrall e bukuris, pres te
  degjoj nga ana e medaljes,
  jam thjesht nje njeri i
  ngjajshem si ti, vet
  se di te vlersoj dhe
  realizoj ėndrrėn.
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 20/3/2010, 16:52

  Te jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot lamtumir…
  Sa shume te deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti…
  Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru…
  Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe…
  Kurr mos tė qesht zemra nėse e don tjetrėn! Syt kurr mos tu qelshin nėse e shikon tjetrėn!
  Tu thafshin buzėt nėse e puth tjetrėn! Tė zaft gjuha nėse i thu tjetrės ” TĖ DUA…
  Ich schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
  du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich…
  Ste du me letra ste du me rrena por te du nga shpirti dhe zemra…
  Sikur qielli te ish leter
  dhe deti te ishte boj,
  nuk do shkruja asgje tjeter,
  veq se ty te dashuroj,
  e di qe sje per mua
  po deshta te them TE DuA…
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli 22/3/2010, 12:44

  kug kug dsv shume bukur
  Morena
  Morena
  Anetar
  Anetar


  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 42
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena 22/3/2010, 15:17


  Asgje tjeter nuk doja ate dite
  Vetem ty te kisha prane
  Ndaj aq shume isha merzit
  Me kete fatin qe na ndan

  Se mendoja jeten kurr keshtu
  Por realiteti sfidon imagjinaten
  Por ky realitet shihet sot ketu
  Sic drita ndan diten edhe naten

  Ne syte e mi te mpleksur nga loti
  Ne zemren time te plagosur
  Qendrojne akoma,ti edhe zoti
  Ai i lire,ndersa ti e burgosur

  Lart ne qiell,shoh vetem yjet
  Ketu ne toke te shoh vetem ty
  Si nje zjarr qe shpejt perhapin pyjet
  Ashtu esht dashuria ime per ty!
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:13

  Leter vetem per ty…
  Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
  i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
  Ti ike kur e kisha me se rendi,
  ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
  I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
  Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
  Mbeti dhe shija e dashuris tende.
  Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
  asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!
  JETA IME
  Jeta ime e zbeht,
  e pa shijuar dhe e erret,
  planet e fundosura thell ne det.
  Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
  por me rreshqiti shpejt nga duart,
  ndoshta se u pyeten te tjeret,
  ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
  Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
  kam harruar te qeshe,
  kam harruar te flas…
  Kujtoj jeten time,
  nje jete pa shpres!
  Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
  asgje e bukur….
  Nuk kam kujt ti drejtohem…
  Nuk kam kujt ti tregoj…
  Ne kete bote une nuk takoj…!!!
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:18

  Ndoshta nje dit ne te ardhmen
  ti perseri dote kthehesh
  por gjall mua te mjeres
  sbesoj se doteme gjesh …
  mbi var ku un prehem
  me keqardhje dote lotosh
  dhe ikjen tende prej meje
  perjet dota mallkosh
  ndoshta shum i permalluar
  portretin tim dota kujtosh
  kur mbi pllak te gdhendur
  emrin tim dota lexosh…
  ndoshta per her te fundit
  mua falje doteme kerkosh
  por pergjigjen time nendhe
  sdo mund ta degjosh
  dota fal apo jo
  as vet se di mire
  pasi shpirti im dote jet plotsisht i shkrire.
  ndoshta naten doteme presesh
  ne endren tende te trokas
  por edhe ne qofse vij
  asnje fjal nuk dote flas
  me hijen e vdekjes dote vij
  dhe syt e mia mbi tuat doti fiksoj
  frik ne zemer dote shti
  derisa ty tete tmeroj…
  ndoshta ateher i lumtur
  me tjetren do te jetosh dhe shpirtin
  tim nen dhe ndoshta kur nuk dotma
  TRAZOSH …….
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:19

  Me fal te luten,nese po tlendoj. Nuk dua te vuash kete ta premtoj. Dua te te shohe te lumtur ne jete. Dua te kesh pran dike qe te doje me te vertet. Me fal nese su pergjigjem ndjenjave te tua. Por sdua te gaboj,te vuaj nuk dua. Ndaj ty te uroj fat dhe lumturi. Me fal te lutem qe neser sdo te jem me ty.
  vuan shpirti im ne kete nate pa ty,kujton mendja ime momentet kur ishim te dy.Sonte je shume larg e zemra ime ndjen mall,rrahjet zemres jane te forta mbase edhe mund te ndal..fotot e tua nder duar i mbaj me pika loti cdo dite i laj..ne tel mundohesh te me rrish prane po kjo largesi ne po na ndan..po gjithkush e di qe g…jithcka e jona eshte 1..ndaj kurre te na ndajne sdo munden,se shume e provuan por HUMBEN…
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:21

  Per ty…
  Per nje engjull special qe me beri te enderroj,qe me beri te kuptoj q’do te thot te ndihesh mire me dike…
  Qe me beri te lumtur,nje engjullit qe une i hapa zemren time…Edhe vet zoti fliste per 7 mrekullit,ndresa une gjeta te teten,thjesht ty…Me mungon shume jeta,Je e gjitha jeta ime…te dua shume zemra ime….
  Do doja te isha rrezja e diellit,qe q’do mengjes vjen e te zgjon,do doja te isha ylli i pare qe sheh te vezulloj,q’do mbremje,sepse ashtu syt e ty e din qe une po te shoh,dhe qe jam aty q’do here me ty…
  Te dua shume je jeta ime…E shpresoj qe ti te jesh mire dhe te degjosh keto fjal!!
  Ktheve tek une buzeqeshjen,me bere te rienderroj…perse si degjon fjalet qe dalin nga zemra a ndoshta vall po me shtyn…?!Ti me bere te enderroj dhe une nuk dua te te humb perseri!Mbas gjithqkaje qe ndodhi tashme e kuptova sa i rendesishem je per mua, dhe je bere pjes e pa ndar e jetes time,je gjeja me e bukur qe kam.Nuk rresht kurr se te menduari,ke hyre ketu brenda ne zemren time dhe nuk do te dalesh kurr…TE DUA TE DUA
  Ne qdo moment qe kalon te mendoj ty,kujtoj ate buzeqeshjen tende dhe kjo me ben te kujtoj se sa bukur eshte je jetosh me ty pergjithmon…Kur nuk jam me ty te mendoj,te enderroj,Kur jam me ty eshte e gjitha nje enderr,me mungon shume jeta ime!!!
  Lot e mall per ty,nje shpirt qe vuan nje zemer qe loton qe te pret ty pergjithmon,qdo moment qe jam me ty do doja te ishte edhe 100 here te tjera,veq dy fjal me vijn ne mendje dy fjal qe do ti them me zemer…TE DUA!Jetoj me nje shpres se nje dit do kthehesh dhe do kemi perseri endrrat deshirat qe me aq kujdes i mblodhem Jetoj me ty q’do qast q’do moment,ne q’do dit qe kalon,qe veq ti mi dhuron asgje sdo kishte vler nese ti sdo te ishe”Te dua zemra ime”
  Mesova te fluturoj brenda endrrave qe bashk i ndertuam,a do doje ta lije endrren pergjysme…??Je personi me special per mua do doja qe ti te jesh i lumtur sepse e meriton thasarin im me i qmuar…
  Shpresoj te mos me harrosh mua sepse une nuk te harroj kurr ty.Q’do veshtrim i yti q’do fjal e jotja do te rrij pergjithmon ne zemren time,ne q’do moment qe kalon do doja te te perqafoja fort e me shum.Je i vetmi per mua,je i vetmi qe une dua q’do veshtrim i yti q’do buzeqeshje e jotja me bejn te te dua me shume,do doja te te ledhatoja dhe te te shtrengoja mes kraheve te mir…Une jetoj me ty dhe mendoj per ty q’do moment q’do qast”Te dua shume zemra ime”.Je arsyeja me e thelle e qdo gjesti qe une bej,historia me e pa besueshme qe une njoh,jetoj me ty shpresoj qe ti te jesh i lumtur qe une do te bej gjithqka qe kjo te ndodh…Nuk dua qe ti te jesh endrra e neteve te mia,por dua te jesh realiteti i diteve te mia…Zemra ime te dua shume degjoji keto fjal dalin nga fundi i shpirtit”TE DUA”
  Shkroi:Altina
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:22

  Ah Ti Moj Jet Ku Me Ke Tret
  Larg Dheut Atje Ne Gurbet,
  Malli Me Djeg Per Femijrin
  Per Fushat, Male Dhe Rinin
  Un Perseri Dot Kthehem Tek Ti
  Oh Vendi im Oh Dheu i Te Parve Te Mi
  Sa Her T’kujtoj Qaj Si Femi
  Dot Kisha Shkrij Gjith Pasurin
  Qe Ta Kthej Prap Ate Rini
  Ku Dashurija Kishte Kuptim
  E Lumturija S’kishte Mbarim..........kushtuar shokit tim.......telit...
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:23

  NGA LOTET E MI!
  Shiko detin sa eshte rrite
  edhe pyet pse a thua
  eshte e qarte se nga lotet e mi
  qe me rrjedhin sikur grua.
  shiko zemren si me eshte nxi
  dhe pyetem si po jetoj
  pergjigja eshte e veshtire
  dite e nate per ty vajtoj
  skam nevoje per ngushllime
  se ato nuk i pranoj
  jeto me ate qe e deshte
  se une per ty me s’ekzistoj
  shikoma lotin ne sy
  dhe tradhtare vetes i thuaj
  shikoma fytyren si kam mbete
  dhe atehere kupto sa po vuaj
  nga lotet e mi te pandale
  une i nxorra shum fjale
  por fjalen me te rende qe meritove
  tradhetar ,pse me tradhetove
  enderro tash nje njeri
  qe po vdes per nje dashuri
  enderroje edhe nje shi
  dhe kupto se ata jane lotet e mi
  mendo se jeta pa ty
  paska qene vetem e kote
  kam mbet perjete si nje jetim
  pa askand ne kete bote
  kur po me pyesin pse vuaj
  pergjigjen zemra e jep
  eeh dashura me la te vetmuar
  si nje femije ne djep…
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:24

  Ha ha…
  Degjohet buzeqeshja naive
  shoqeruar nga lotet e dhimbjes.
  Nje lot qe nis te dal po shkelqen
  ashtu si nje diamant i rall por i vertete
  qe i fal nje dhimbje pa fund
  e qe buron nga shpirti i saj.
  Ne mes te keaj erresire te frikshme
  nje engjell po vuan ne heshtje
  lotet ngadal fytyren ja lagin
  e buzet po dridhen plot dhimbje
  ne syte e saj nuk ka me shpres
  por vecse deshir qe te vdes
  e ne ate erresire te frikshme
  ajo me ze te larte po mallkon
  nga buza qe dridhet dalin vecse dy fjale :- TE URREJ
  e me pas heshtje.
  Del ne dritare…
  Sheh henen qe shkelqen
  e i betohet perjet
  se do te jetoj ne kete toke te peshtir
  vecse per te shkatruar njeriun
  qe dikur e donte dhe adhuronte
  por qe sot e urrente me gjithe shpirt
  Qetesi…
  Ne syte e saj nuk ka me shkelqim
  u thye si nje kristal
  sa hap e mbyll syte
  ne buzet e saj nuk ka me gezim
  ne shpirtin e saj nuk ka me drite
  por vecse nje erresire pa fund
  si erresira qe mbreteron ne kete dhome.
  Ndoshta eshte thjesht nje iluzion
  ku ne te mbreteron shkatrimi e zhgenjimi
  Dita po fillon te zbardh
  dhe mengjesi po afron
  por vajza aty eshte perseri
  shpirti i saj lot gjaku po pikon
  e ne gjithe kete nate te gjate
  plot dhimbje pa fund
  ajo ka qare pa pushim
  ne shpirtin e saj stuhite mbreterojne
  ata lotet e saj e kane nje kuptim…
  Trokitje…
  dikush po e theret ate vajze te shkret
  dikush qe se di qe ajo perbrenda po vdes
  hap deren me ngadal dhe e gjen te shtrir
  syte e saj nga lodhja qene mbyllur
  e gjumi perjetshem e kishte mberthyer
  ne fytyren e saj nuk ndihet me asgje
  vecse nje ulerim ftohtesie qe te tmeron.
  Ne doren e saj nje leter u gjend
  ku shkruhej:
  ”Mos kujto se shpetove nga une
  mos harro se do te shihemi
  kur ti te jesh ne gjume.
  Me nje litar e nje thike do te vij
  do te te lidh duar e kembe
  e me pas me thike do te te bej
  cop e cik.”
  E ne fund te asaj letre
  me disa reshta dedikuar ty shkruhej:
  ”TE DUA”
  Personi qe e lexoi
  i tmeruar u largua
  letren ne vendin e saj e la
  kuptoi se qe deshira e fundit e saj.
  Ne ato vargje kuptoi fundin
  tragjik te vajzes
  kuptoi dhimbjen vdejeprurese te dashurise
  e kuptoi se ate engjell
  e vrane thell ne shpirt
  e qe trupi i saj nuk i rezistoi dot
  shkoi ne boten tjeter
  vecse me nje qellim
  ta shkatronte qetesin e njeriut qe dikur e adhuronte
  por ne momentin qe dha shpirt
  zemra u drodh ngadal
  se ne te vertet ende e dashuronte
  edhe pse ajo me kurr vetes nuk do tia pranonte.
  sandra
  sandra
  Princes
  Princes


  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 34
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra 22/3/2010, 16:25

  Prap njė poezi nė qastet e vetmis
  nė kohėn mė tė keqe shum larg shoqėris
  Prap ndjenja mbizotron
  at qka duhet nuk e haron
  nė cdo moment e kujton
  dhe ne fund gjithcka dėshton.
  Disponimi mė mashtron
  mendoj qė jam mė i lumturi person
  prap ti ndikon tek unė
  dhe unė e kuptoj TE KAM DASHT SHUM.
  Mir e thash tė kam dasht shum
  tani dzshoj dej nė maksimum
  gjithcka e jotja mė pengon
  veq arsya e gėnjeshtrės tende
  ende me intereson.
  Ku ishe?Ku je?me nuk me pengon
  kudo qė gjindesh e di se cka don!
  Ti do njė vajz tė vetme per ty,
  qė nė cdo tė keqe tė ben shoqėri
  e nė cdo tė mir tė len nė vetmi.
  Ēka ka kjo Zemėr qė ėshtė shqetsu
  dikush Zemrėn prap e ka ngacmu.
  Prap fjalen “PRAP” e shėnoj
  qėllimi im prap tė tė haroj
  edhe kėtu prap gabova
  prap si gjithnjė
  prap s`tė harova…….
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte


  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli 18/12/2012, 18:16

  ska si te harrohet

  Sponsored content


  >> Poezi dashurie << - Faqe 15 Empty Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/9/2023, 14:57